Міністерство промисловості Південної Кореї тимчасово заборонило доступ співробітників до китайського стартапу зі штучного інтелекту DeepSeek з міркувань безпеки. Про це пише Reuters.
За словами чиновників, напередодні уряд оприлюднив повідомлення, в якому закликав міністерства та відомства проявляти обережність щодо використання служб штучного інтелекту, як-от DeepSeek і ChatGPT.
Державна компанія Korea Hydro & Nuclear Power заявила, що раніше цього місяця заблокувала використання служб ШІ, вкдючно з DeepSeek.
За даними інформаційного агентства Yonhap, Міністерство закордонних справ Південної Кореї також обмежило доступ до DeepSeek на комп'ютерах, які підключаються до зовнішніх мереж.
Служба захисту конфіденційності інформації Південної Кореї планує з'ясувати, як DeepSeek використовує особисті дані користувачів.
Нагадаємо, китайський стартап DeepSeek на початку цього місяця випустив нову модель штучного інтелекту з відкритим кодом під назвою R1. Стартап заявив, що R1 може змагатися або навіть перевершує провідні американські продукти за низкою галузевих тестів, зокрема для математичних задач і загальних знань, при цьому маючи значно нижчу вартість.
DeepSeek став найпопулярнішим безкоштовним застосунком в AppStore у США, випередивши свого конкурента ChatGPT. Розробники кажуть, що для навчання DeepSeek використали процесор зі США, розроблений спеціально для Китаю. Це змусило американців засумніватися в ефективності свого контролю за експортом технологій.
Компанії Microsoft та OpenAI розпочали розслідування щодо можливого несанкціонованого отримання розробниками DeepSeek інформації про технологію від розробника ChatGPT. Припускається, що група осіб, пов'язана з китайським стартапом, могла викрасти великий обсяг даних, використовуючи інтерфейс програмування додатків компанії OpenAI.
У Міністерстві оборони та Палаті представників Конгресу США почали блокувати китайський ШІ-асистент DeepSeek.
Міністерство цифрових технологій Тайваню також заявило, що державним відомствам заборонено використовувати штучний інтелект DeepSeek через ризики інформаційної безпеки.
Ми також повідомляли про те, що в Австралії заборонили використання сервісів DeepSeek на всіх державних системах і пристроях.
Фото: Shutterstock
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.