Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні
Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні

Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні

Головні підсумки 2024 року та рейтинги.

Головні підсумки 

2024 рік став для Megogo роком знакових досягнень. Сервіс став офіційним мовником УЄФА Євро-2024, транслював Олімпійські ігри у партнерстві з Warner Bros. Discovery із коментарями українською мовою, а також показував два бої Олександра Усика проти Тайсона Фʼюрі. Крім того, Megogo  запустив телеканал Megogo Спорт у Т2 та уклав партнерство з Netflix і Setanta. Під час прямих топових трансляцій спортивних подій сервіс підтримав понад 20 благодійних зборів, розміщуючи QR-коди та заклики до донатів. Загалом було проведено 4 381 спортивну пряму трансляцію за сезон, 99.8 % з яких пройшли у найкращій технічній якості. 

Протягом року бібліотека Megogo поповнилася понад 6 тисячами одиниць нового контенту у VOD та LIVE. Компанія продовжила активно інвестувати в українськомовне озвучення, виділивши на це 38 млн грн, як і у 2023 році. На власній студії Megogo  Voice та у співпраці з партнерами створено 3 825 годин озвучки українською для фільмового, серіального, дитячого та іншого контенту. 

Користувачі проводили з Megogo в середньому одну годину на день, тобто 365 годин на рік. Найпопулярнішим пристроєм для перегляду став Smart TV, а найуживанішим емодзі на інтерактивах ТБ – прапор України. 

У рамках розбудови екосистеми сервісу відкрилась онлайн-книгарня з паперовими книжками Megogo  Books. 2024 рік ознаменував й оновлення функціоналу сервісу. Megogo  запустив власну систему рекомендацій, оновив ігри на Smart TV та застосунок Megogo VR, а також розширив інтерактивні функції на ТБ-каналах. 

Безбарʼєрність контенту: соціальна ініціатива Megogo  «Дивись як Чутно» відзначила десятиріччя діяльності. У 2024 команда проєкту переклала жестовою мовою 63 спортивні трансляції, а платформа запропонувала 52 720 хвилин контенту з аудіоописом та 58 080 хвилин з перекладом жестовою мовою. Крім того, MEGOGO підписав декларацію про співпрацю з ГО «Бізнес без бар’єрів», обʼєднавши зусилля з ініціативою першої леді України Олени Зеленської.   

Завдяки антипіратській діяльності Megogo за минулий рік із пошукової видачі Google виключено 527 тис сторінок піратських сайтів, видалено понад 140 тис піратських копій контенту. Для блокування партнерам-правовласникам передано понад 195 тис посилань на піратські копії контенту. З «маркетів» видалено 14 застосунків, закрито 75 груп і каналів у месенджерах та 303 спільноти у соціальних мережах.

Контент 

ТОП #1 у 2024 році

Фільми

Покупка (TVOD) 

2024 рік був насичений яскравими премʼєрами. Найбільш очікуваним фільмом стала американська науково-фантастична історія режисера Дені Вільнева «Дюна: Частина друга». Про пустельний всесвіт із Тімоті Шаламе та Зендаєю говорили всі.  

Друге почесне місце за покупками займає український оскароносний фільм «20 днів у Маріуполі» від режисера Мстислава Чернова. З урахуванням передзамовлення, у премʼєрний вікенд було відкрито понад 21 тисячу доступів до фільму на медіасервісі. Фільм встановив новий рекорд на Megogo  серед документальних фільмів, а також став одним із лідерів загального рейтингу, поруч із найгучнішими голівудським стрічками. 

За ним рейтинг Megogo формує бойовик «Праведник 3: Остання глава», фантастика «Дедпул і Росомаха», історичний фільм «Оппенгеймер», супергероїка «Аквамен і Загублене королівство», «Фуріоза: Шалений Макс. Сага», детектив «Бджоляр», ромком «Люблю тебе ненавидіти» та роуд-муві «Я, «Побєда» і Берлін».

Передплата (SVOD) 

Серед лідерів за переглядами другий рік поспіль на Megogo стали новорічні хіти «Сам удома» та «Сам удома 2: Загублений у Нью-Йорку». Адже забути Кевіна на Різдво — це вже традиція. Далі особливе місце в серцях глядачів займають всі фільми про «Гаррі Поттера». Це підтверджує, що магічна атмосфера Гоґвортсу залишається поза часом. Історії про Гаррі, Герміону та Рона знову об’єднали шанувальників у бажанні пережити магію й доброту. 

Лідирує в цьому рейтингу і детектив «Бджоляр» із Джейсоном Стетгемом. Згодом ця премʼєра на Megogo перейшла в передплату. Також глядачам до вподоби фантастика «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій» та екшн «Аудитор». Ці сюжети закривають нашу пʼятірку лідерів. 

Вирвалися в другий топ-5 фільмів за передплатою бойовик Гая Річі «Гнів людський» та культова комедія «Дружина напрокат» із Адамом Сендлером і Дженніфер Еністон. Разом із ними закривають десятку «Місія неможлива: Розплата», «Сутінки» та «Джон Уік 4».

Безкоштовний перегляд (AVOD)

Багато стрічок на Megogo доступно безкоштовно. Це історії різних жанрів українського та світового кінематографу. Найдовше люди дивилися комедію про фінансові піраміди «Вовк з Уолл-стріт», потім список доповнює романтичний серіал «Кохання напрокат». Крім цих сюжетів, список лідерів за безкоштовним доступом формують ще такі історії: 

  • «Темний спадок» | MGG 6.7
  • «Вовк і лев» | MGG 8.2
  • «Шалена карта» | MGG 8.4
  • «Гра тіней» | MGG 6.7
  • «Гаряча відпустка» | MGG 5.0
  • «Голодні ігри: У вогні» | MGG 7.8
  • «Незаперечний 4» | MGG 8.3
  • «Екзотичне весілля» | MGG 6.6

Українське виробництво

Топ українських фільмів у 2024 році кардинально змінився. Минулої зими світ побачив премʼєру «20 днів у Маріуполі» — історичний репортаж облоги Маріуполя в лютому-березні 2022 року. Мстислав Чернов разом зі своїми колегами Василісою Степаненко та фотографом Євгеном Малолєткою стали прикладом, як ще раз нагадати світу про війну в Україні. 

Наступними десятку підкорив український роуд-муві за однойменною повістю Кузьми Скрябіна «Я, «Побєда» і Берлін». А також — фільм «Носоріг» про шалені 90-ті в Кривому Розі. 

Якщо виділити лідерів виключно серед стрічок українського виробництва та в копродукції з іншими країнами — почесне місце в десятці вже вкотре тримає «Снайпер. Білий Ворон», що засновано на реальних подіях війни на Донбасі, а головний герой — актор Павло Алдошин наразі захищає Україну у лавах ЗСУ. 

Другу пʼятірку фільмів у десятці відкриває комедія про двох братів-близнюків «Люксембург, Люксембург». Далі – екранізація твору «Максим Оса та золото Песиголовця», де виконавець головної ролі, актор та військовослужбовець Василь Кухарський, помер у грудні 2023 року від поранень, отриманих на фронті. Рейтинг заривають детектив «Ціна правди», комедія з Притулою «Секс і нічого особистого», документальний фільм Антона Птушкіна «Ми, наші улюбленці та війна» та музична драма «Королі репу». 

Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні - Фото 1

Серіали

Передплата (SVOD) 

Від Залізного Трону до культу сестринства — що дивилися передплатники найчастіше за 2024 рік? Почесне перше місце в топі займає «Гра престолів» від HBO. Сага про боротьбу Семи Королівств досі тримає увагу фанів. Закриває рейтинг приквел до «Дюни» — серіал «Дюна: Пророцтво», де події відбувалися за 10 000 років до народження Пола Атріда. У топі ще тримаються два проєкта від HBO: «Елементарно» та «Дім Дракона». Решту топу складають ще 6 легендарних серіалів — «Секс і місто», «Клан Сопрано», «Справжній детектив», «Єллоустоун», «Спадкоємці», «Пінгвін». 

Безкоштовний перегляд (AVOD) 

Культовий серіал про детектива Еркюля Пуаро настільки зацікавив глядачів, що посів перше місце в топі за безкоштовним переглядом. Сюжет вражає своїми загадковими справами, які вмить розкриваються бельгійським детективом. Знято за мотивами роману Агати Крісті, має рейтинг MGG 7.7 та IMDb 8.6 із 10. Далі місце з «Пуаро» розділяють не менш культові детективи «Шетланд», «Віра», «Міст», «Міс Марпл» та «Розслідування Мердока». Але українські серіали також не відстають, адже користувачам став до вподоби «Плут» про колишнього вʼязня, який почав співпрацювати з поліцією.  

Детективний список переривається мелодрамою українського виробництва «Жіночий лікар. Нове життя». У новій версії головний герой змушений переїхати в Київ із Сєвєродонецька після того, як його дім та місце роботи зруйнували російські ракети. І розбавляють цей список ще історичні драми: «Полдарк» та «Вікторія». 

Саме детективи — найпопулярніший жанр серед авдиторії в категорії безкоштовного контенту: 7/10 позицій.

Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні - Фото 2

Розділ «Освіта» на Megogo 

1 вересня 2024 року медіасервіс Megogo відзначав першу річницю розділу «Освіта», залучивши понад 1 млн користувачів на платформі. Безліч контенту в ньому доступно безкоштовно, і ось що вивчали найчастіше. 

1 щабель. Найінстаграмніший Омлет Пуляр — відео з кулінарного курсу Ольги Мартиновської.

2 місце. Марафони з вивчення англійської від Study Less — уроки мови за рівнями й темами.

3 місце. Науковиці — документальні відео про 4 українських жінок в науці від INSCIENCE.

А ще випуски для дітей різного віку: УНІВЕРCHECK, Всеукраїнський урок з ментального здоров'я для 7-11 класів, анімований комікс «Ден і Рора проти корпорації С», розвивальні казки «Іскорки суперсил» для малечі 2-6 років. А ще актуальні проєкти для українців: освітні серіали від Дія.Освіта та «Курс тактичної медицини» від СБУ. Усі матеріали доступні у вільному доступі на будь-якому пристрої, щоб навчатися зручно.

Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні - Фото 3

Розділ «Аудіо» на Megogo

Кількість унікальних користувачів, які за рік слухали аудіопродукти на сервісі становила 1 265 738. 

Під кінець 2024 року Megogo анонсував запуск онлайн-книгарні Megogo  Books з паперовими примірниками, але й до цього книжкові фани проводили на медіасервісі тисячі хвилин, обираючи улюблену літературу в аудіоформаті. 

Аудіокниги 

Megogo випустив першу ліцензійну аудіокнигу культового науково-фантастичного роману «Дюна» українською мовою, і вона посіла перший щабель у рейтингу найпопулярніших продуктів за рік. Для цього компанія підписала угоду на 5 років з правонаступниками автора Френка Герберта. Саме ця новинка посунула на друге місце лідера 2023 року серед аудіокнижок — «1984» від Джорджа Орвелла.

Решта в рейтингу — роботи українських авторів. «Суча дочка» Валентини Мастєрової, що номінована на Шевченківську премію. Дві книжки Андрія Любки в озвученні автора: «У пошуках варварів» та «Спати з жінками». Стабільні хранителі рейтингу — «Радіо Ніч» Юрія Андруховича та «Район Д» Артема Чеха. А ще — дві добірки казок та легендарна «Конотопська відьма».

Подкасти 

Топ подкастів за рік — це про аудиторію Megogo, що любить спорт, кіно та не обходиться без щоденної бази для українських родин: новин для дорослих і казок для малечі. 

Отже, спортивний фланг тримають «UA-Футбол», «Футбольне ЄВРО-2024», «F1Podcast» та «SportHub Єврофутбол». Усі, крім другого — стабільно тримають рейтинг. Подкаст про Формулу-1 Макса Подзігуна взагалі став переможцем професійної премії подкастерів «Слушно-2024». А от «Футбольне ЄВРО-2024», присвячений головному спортивному інфоприводу року — новачок. І хоча матчі Чемпіонату Європи позаду, його продовжують слухати й досі.

А як щодо кіно? Не тільки дивимося, а й слухаємо — з цією трійкою подкастів: «Віра в кіно», «Serial Podcast» і «Татова касета». Про новини розкаже «Війна в Україні» від Radio NV, а малечу тим часом розважать «Суспільне Казки», що займають другу позицію в рейтингу.

Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні - Фото 4

Спортивні трансляції

У 2024 році медіасервіс Megogo провів 4 381 пряму спортивну трансляцію. Інцидент-менеджмент, який фіксує всі проблематики під час трансляцій, проаналізував технічну якість всіх етерів за рік, і 99.8% із них відповідали найвищим стандартам (мається на увазі випадки, коли технічна несправність ставалась не на стороні медіасервісу або проблема не набувала масового характеру).

На трансляціях працювали 53 професійні коментатори. 49 великих студійних знімальних днів спортивних студій протягом року живилися від дизельного генератора через блекаути, спричинені російськими обстрілами. 

Під час топових прямих трансляцій Megogo підтримав понад 20 благодійних зборів (UNITED24, USYK FOUNDATION, Фонд Говарда Баффета (Superhumans Center) та інші), розміщуючи QR-коди та заклики до донатів. Крім того, протягом усього періоду зборів медіасервіс надавав спеціальні  рекламні майданчики, еквівалентні вартості понад 40 млн грн. 

ТОП-10 спортивних подій за переглядами

Олександр Усик лишається непереможним не тільки в рингу, а й за кількістю переглядів його бою на Megogo. Поєдинки із Тайсоном Ф’юрі стали для нашого чемпіона тріумфальним, для британця — останніми, а для глядачів — улюбленими. Долю обох боїв вирішили судді, які віддали перевагу Усику. А за реваншем ще й стежив рефері зі штучним інтелектом. Запис трансляцій досі доступний на медіасервісі.

Футбольні фани влітку проводили час із Євро-2024, а особливо — з матчами збірної України. Наша команда провела 5 ігор. І всі вони разом із великим фіналом Іспанія – Англія тримають наступні сходинки спортивного рейтингу. Закривають же його два матчі Реала – фінал Ліги чемпіонів та Ель Класіко в Ла Лізі.

Так виглядає вся перша десятка рейтингу:

  1. Бокс. Олександр Усик – Тайсон Ф’юрі 2
  2. Бокс. Олександр Усик – Тайсон Ф’юрі
  3. Євро-2024. Груповий етап. Україна – Бельгія
  4. Євро-2024. Груповий етап. Словаччина – Україна
  5. Євро-2024. Фінал. Іспанія – Англія
  6. Євро-2024. Груповий етап. Румунія – Україна
  7. Плей-оф відбору Євро-2024. Фінал. Україна – Ісландія
  8. Плей-оф відбору Євро-2024. Півфінал. Боснія і Герцеговина – Україна
  9. Ліга чемпіонів УЄФА. Фінал. Боруссія Дортмунд – Реал
  10. Ла Ліга 2024/25. Реал – Барселона

Антипіратська робота та спорт

Торік відділ боротьби з піратством виключив з пошукової видачі Google 527 тисяч сторінок піратських сайтів, видалив понад 140 тисяч піратських копій контенту і передав партнерам-правовласникам понад 195 тисяч посилань на піратські копії контенту для блокування.

Фахівці медіасервісу видалили з «маркетів» 14 затосунків, закрили 75 груп і каналів у месенджерах та 303 спільноти в соціальних мережах.

Видалили понад 19 тисяч унікальних посилань на піратські футбольні трансляції. А також понад 1,3 тисячі посилань на піратські трансляції єдиноборств.

Найбільший обсяг роботи спеціалісти Megogo виконали під час двох чемпіонських поєдинків Олександр Усик – Тайсон Ф'юрі: 

  • Відправили 44 URL-адрес сайтів на виключення з пошуку Google перед поєдинками;
  • Заблокували 7 Telegram-каналів;
  • Видалили 803 піратські трансляції, зокрема 394 під час боїв:

1. YouTube – 375

2. Twitch – 166

3. TikTok – 56

4. Facebook – 29

5. Telegram – 20

6. Інші сайти – 237

Безбар’єрність від «Дивись як чутно»

VOD-контент жестовою мовою

Перше місце заслужено забирає мультфільм «Пес Патрон». Багатосерійний проєкт українських мультиплікаторів, знятий на базі кіностудії Plastic Bag. Режисером картини стала художниця, продюсерка й телевізійна постановниця Анастасія Філілєєва. В основу сюжету покладено реальні факти із життя Патрона — собаки породи Джек-Рассел-тер’єр, що перебуває в штаті Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Далі рейтинг доповнюють: 

  • Драма «Половинка мене» 
  • Комедія «Пригоди на шоколадній фабриці» 
  • Спортивний «Тріумф»
  • Драма «Серце чемпіона»
  • Фантастика «Дім Дракона»
  • Комедія «Пригоди Яо» 
  • Мелодрама «Залишся»
  • Пригоди «Мослі»
  • Документальний «Чорнобиль»

Спортивні події жестовою мовою

Непереможним у кількості по переглядах на Megogo залишається бій Олександра Усика із Тайсоном Фʼюрі. Його глядачі вмикали найдовше та вболівали за чемпіона двічі. Запис трансляцій ще й досі доступний на Megogo жестовою мовою. 

Щодо новин зі світу футбольних трансляцій із перекладом жестовою мовою — глядачі фанатіли на Євро–2024, підтримували Україну в матчі з Ісландією та вболівали на Лізі Європи. Так виглядає наша десятка рейтингу спортивних подій: 

  1. Бокс. Олександр Усик — Тайсон Ф'юрі
  2. Плей-оф відбору Євро-2024. Фінал. Україна – Ісландія
  3. Суперкубок УЄФА. Реал Мадрид — Аталанта
  4. Плей-оф відбору Євро-2024. Півфінал. Боснія і Герцеговина — Україна
  5. Євро-2024. Груповий етап. Україна — Бельгія
  6. Бокс. Олександр Усик — Тайсон Ф'юрі 2
  7. Євро-2024. Груповий етап. Румунія — Україна
  8. Євро-2024. Груповий етап. Словаччина — Україна
  9. Ліга Європи. 1/16 фіналу. Шахтар — Марсель
  10. Ліга Європи. 1/16 фіналу. Марсель — Шахтар

Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні - Фото 5

Дитячий контент

Мультики на Megogo люблять як і дорослі, так і малеча. Минулого року фаворитами глядачів стали історії відомих кіностудій, новинки, а також українські мультсеріали. 

Анімаційні фільми — Передплата (SVOD) 

Лауреат премії «Оскар», «Зоотрополіс» тримає лідерство вже другий рік і зберіг перше місце за підсумками десятки кращих анімаційних мультфільмів. Слідом за ним друге місце посідає фантастика «Думками навиворіт» — продовженням однойменного мультфільму, що вийшов у 2015 році. Для режисера Келсі Манн, це другий повнометражний проєкт після «Центр вечірки», що вийшов у 2013 році. За словами творців, вони використали ідею, відповідно до якої людиною керують від 5 до 27 емоцій. Класикою завжди залишаться «Корпорація монстрів» про Саллі та Майка Вазовського, які більше хочуть товаришувати з малечею, а не лякати їх. А закриває цей мультяшний топ різдвяна історія про «Ґрінча», який хотів просто жити без веселощів. Та щось у його зеленому світі пішло не так. 

  1. «Зоотрополіс» | MGG 8.6
  2. «Думками навиворіт» | MGG 8.3
  3. «Корпорація монстрів» | MGG 9.2
  4. «Крижане серце» /«Крижане серце 2» | MGG 7.7
  5. «Ваяна» | MGG 8.0
  6. «Щенячий Патруль: Мегакіно» | MGG 9.2
  7. «Король Лев» | MGG 9.3
  8. «Тачки» | MGG 8.5
  9. «Ральф - руйнiвник 2: Iнтернетрi» | MGG 9.2
  10. «Ґрінч» | MGG 9.0

Megogo підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи в Україні - Фото 6

Анімаційні серіали — Безкоштовний перегляд (AVOD)

Ніхто б не хотів побачити в себе вдома тарганів Ді-Ді, Маркі та Джоуї — але за їхніми пригодами в серіалі «Оггі та кукарачі» цього року спостерігали найбільше. Слідом за ним йдуть чарівні феї з «Клубу Вінкс». Варту третього місця почесно охороняє «Пес Патрон» у музичному супроводі. «Сонячні зайчики», «Зіг і Шарко», «Диностер», «Суперкрила. Джетт та його друзі», «Супер Зак», «Пригоди Котигорошка та його друзів», «МініФорс» — доповнюють цей рейтинг та настрій найменшої авдиторії MEGOGO. Нас дуже тішить кількість українського контенту в топі. 

Анімаційні серіали — Передплата  (SVOD) 

На Megogo маленькі глядачі вибирали мультсеріали, які дарують радість, захоплюють чарівними пригодами та вчать важливим життєвим урокам. Ось їхня десятка фаворитів у передплаті:

  1. «Щенячий патруль» — тут про пригоди героїчних цуценят, які завжди готові прийти на допомогу. Добрі історії, що вчать дружбі та сміливості, роблять цей мультфільм незамінним.
  2. «Губка Боб Квадратні Штани» — життя мешканців Бікіні Боттом завжди буде актуальним. Адже всі шукають відповідь на питання: «Де взяти рецепт крабсбургерів?»
  3. «Леді Баг і Супер-кіт. Пробудження сили» — всі збираються біля екранів, щоб слідкувати за Марінетт і Адріаном у їхній боротьбі зі злом.
  4. «Блиск і монстрмашини» — малюки вчаться фізиці, механіці та важливим життєвим принципам разом із Блиском.
  5. «Лего Ніндзяго: Майстри Спінжитсу. Сини Гармадону» — улюблений серіал фанатів Lego, який вражає пригодами Майстрів Спінжитсу. 

Також за передплатою найчастіше вмикали фантастику «Аватар: Останній захисник», пригоди «Кремез і команда», комедію «Гучний дім», «Черепашки-ніндзя» та «Смурфики». 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader