В етері телемарафону уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець озвучив 3 категорії повернутих полонених і чому у списках не було азовців, пише 24 Канал.
Кого вдалося повернути
Лубінець розповів, що 5 лютого з полону вдалося повернути важкопоранених, важкохворих та тих, хто перебував у полоні з 2022 року. За його словами, вже є домовленості щодо наступного обміну полоненими.
Проте ти ніколи не можеш бути впевненим на 100% у тому, про що домовляєшся з російською стороною,
– додав уповноважений з прав людини.
Лубінець також підтвердив, що активізувалися обмінні процеси та ведеться робота щодо перемовин і повернення українських військовополонених.
Чому у списках не було азовців
Дмитро Лубінець пояснив, що оборонці Маріуполя є окремою категорією українських військовополонених, щодо яких росіяни проводять переговори з максимальною складністю. Вони намагаються утримувати їх у полоні якомога довше.
Особлива увага азовцям, 36 бригаді,
– зазначив він.
Проводяться окремі домовленості щодо повернення оборонців Маріуполя, а також їхнього відвідування та надання необхідної допомоги, поки вони перебувають у полоні.
Перед цим обмін відбувся 15 січня. Тоді вдалося повернути 25 українських військових та цивільних. Повернулися захисники Маріуполя, "Азовсталі", Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини.