Працівники Росатому вивезли з ЧАЕС унікальні радіологічні лабораторії, джерела іонізувального випромінювання, близько 700 комп’ютерів, 344 службових авто та дозиметри. Загальна сума збитків оцінюється майже в мільярд гривень.
Слідчі Національної поліції України оголосили підозру ще одному російському генерал-майору, який був причетний до пограбування Чорнобильської атомної електростанції під час її окупації російськими військами. Про це пресслужба Нацполіції у п’ятницю, 7 лютого.
Одним з ключових керівників окупаційного командування був генерал-майор, заступник начальника військ радіохімічної безпеки з озброєння та науково-дослідної роботи. Йому доручили контролювати роботу працюючого персоналу ЧАЕС та вивчати технічну документацію станції. Однак через неможливість опанувати процес виведення ЧАЕС з експлуатації, його підлеглі почали розграбування майна станції.
Працівники Росатому вивезли з ЧАЕС унікальні радіологічні лабораторії, джерела іонізувального випромінювання, близько 700 комп’ютерів, 344 службових автомобілі та радіаційні дозиметри. Загальна сума збитків оцінюється майже в мільярд гривень. Окупанти також утримували в заручниках працівників станції та військових Національної гвардії України, які її захищали.
Розслідування злочинів тривало з залученням понад 700 тисяч відеозаписів з камер спостереження, допитів свідків та проведення більш ніж сотні слідчих експериментів. За результатами розслідування, були ідентифіковані понад 100 осіб, серед яких працівники “Росатому”, російські журналісти та військовослужбовці, в тому числі чотири генерали та три полковники Збройних сил РФ.
На сьогодні підозру у вчиненні воєнного злочину оголошено й іншому російському генерал-майору, який також брав участь у розграбуванні ЧАЕС. За скоєні воєнні злочини йому загрожує до 12 років позбавлення волі за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, правоохоронці ідентифікували командира взводу Повітряно-десантних військ армії РФ, котрий стріляв по беззбройним місцевим жителям у Бучі на Київщині.
Раніше встановили особу російського воєнного злочинця, який брав участь у катуваннях цивільного населення під час окупації частини території Київської області.
Також Служба безпеки України повідомила про підозру колишньому очільнику російської катівні на Луганщині, що виводив на інсценізацію “розстрілу” українських полонених.