Вчені назвали екологічні ризики від сонячних панелей
Вчені з Корнельського університету (США) виявили, що плавучі сонячні панелі можуть збільшити викиди парникових газів на малих водоймах майже на 27%. Результати дослідження були опубліковані у журналі Environmental Science & Technology.
Як зазначають науковці, плавучі сонячні панелі мають низку переваг. Вони не лише генерують зелену енергію, а й економлять місце на землі та знижують швидкість випаровування води. Однак дослідження показало, що плавучі панелі можуть також нашкодити природі.
У рамках експерименту вчені покрили 70% поверхні трьох невеликих ставків у Cornell Experimental Pond Facility сонячними панелями.
За підсумком вони з'ясували, що викиди метану і вуглекислого газу збільшилися на 26,8%, а рівень кисню у воді значно знизився порівняно зі ставками без сонячних панелей.
![Експериментальні ставки з плавучими сонячними панелями](https://thumbor.my.ua/DzK44Gu6ci-O5vCWJ_zeQWfPUis=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F6b18da060d2eaa798f4306a97a4c7115.jpg)
Як пояснюють учені, розміщення сонячних панелей на невеликих водоймах різко знижує доступність кисню для організмів, порушує екологічні процеси і змінює швидкість вітру по поверхні води. За словами дослідників, сонячні панелі не повинні покривати понад 70% поверхні водойми.
«Точна кількісна оцінка викидів парникових газів, пов'язаних із розгортанням FPV, необхідна для розуміння компромісів щодо стійкості цієї нової технології відновлюваної енергії», – підкреслили дослідники.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)