Чернишов каже, що близько 30% українських біженців планують повернутися з-за кордону
Чернишов каже, що близько 30% українських біженців планують повернутися з-за кордону

Чернишов каже, що близько 30% українських біженців планують повернутися з-за кордону

Серйозно розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни до третини українців, які опинилися за кордоном.

Таку оцінку в інтерв’ю німецькій газеті Welt дав віце-прем’єр-міністр України, міністр національної єдності Олексій Чернишов, передає Укрінформ.

«Ми не виключаємо, що коли війна закінчиться і запанує стабільний мир, близько 30 відсотків людей серйозно подумають про повернення. Інші, мабуть, поставили б додаткові умови. І буде група, яка не повернеться. Але вони також можуть бути корисними для України. І вони вже є: підтримують українське суспільство, українську армію і багато роблять», - заявив політик.

Він додав, що в ході спілкування зі співвітчизниками за кордоном все більше переконується, що більшість із них хочуть повернутися на батьківщину. Різниця полягає в умовах: для одних це закінчення війни, для інших – розвиток економіки, верховенство права, справедливість, демократичний розвиток. Для інших – це інтеграція в Європейський Союз.

Чернишов запевнив, що держава обов’язково підтримає тих, хто хоче повернутися, люди вкрай потрібні зараз для роботи у військовому виробництві, будівництві, енергетиці, уряді, управлінні (люди в цих секторах звільняються від військової служби), а після завершення війни будуть відбудовувати країну. Водночас, наголосив він, держава з повагою ставиться до тих, хто вирішив залишитися за кордоном на деякий час і потім використає набуті знання дома, або не повернеться зовсім. У кожного своя роль, головне – не стояти осторонь, додав міністр.

Він навів дані: у 1991 року Україна була державою з 52 мільйонами населення, перед першим вторгненням Росії українців було лише 45 мільйонів, після анексії Криму та окупації деяких території кількість населення впала до 42 мільйонів, а в 2024 році – до 32 мільйонів людей.

«Це драматична цифра. Доброю новиною є те, що наша нація налічує 60 мільйонів людей. Виклик полягає в тому, що половина з них живе за межами країни… Якщо дивитися в європейському контексті, то під час війни з країни виїхало майже п'ять мільйонів людей», - розповів віце-прем’єр.

Як повідомлялось, Чернишов останніми тижнями здійснює візити в низку країн – Польшу, Німеччину, Чехію, Австрію і обговорює з місцевою владою питання відкриття Unity Hubs – центрів, які будуть допомагати українцям, які планують повернутися, підтримувати тих, хто вирішив поки залишатися в країнах, де отримав статус захисту, надавати різноманітні послуги.

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader