Із простої мобільної платформи у складну екосистему: як Android змінився за останні п’ять років
Із простої мобільної платформи у складну екосистему: як Android змінився за останні п’ять років

Із простої мобільної платформи у складну екосистему: як Android змінився за останні п’ять років

Операційна система Android пройшла вражаючу еволюцію за останні п’ять років, трансформувавшись із простої мобільної платформи у складну екосистему з передовими технологіями. Від удосконалення користувацького інтерфейсу до впровадження штучного інтелекту — портал androidpolice.com проаналізував найзначніші інновації, що змінили обличчя Android.

Material You

Оновлення Material You з’явилося у 2021 році з офіційним релізом Android 12. Відтоді користувачі Android отримали можливість по-справжньому кастомізувати робоче середовище прямо “з коробки”. Material You використовує пропрієтарний рушій для зміни відтінків додатків, елементів інтерфейсу та віджетів під обрані шпалери. Завдяки цьому жоден смартфон не схожий на попередній.

Інтеграція розумного дому

Налаштування екосистеми розумного дому — не найпростіше завдання, але для коректної роботи цієї екосистеми її потрібно підтримувати. У 2021 році на Android з’явилися саме такі інструменти: будь-який планшет, розумну колонку, смартфон чи навіть розумний годинник можна перетворити на пульт керування власним домом.

Супутникові повідомлення

На релізі в Android 14 були натяки на підтримку супутникового зв’язку, але функціонал не було активовано. Принаймні до виходу Pixel 9: ця лінійка флагманів отримала функцію Satellite SOS. Кажуть, що й на Android 15, якщо у смартфона є необхідне апаратне забезпечення, можна реалізувати підтримку супутникових повідомлень, але ця функція доступна не кожному регіону та мобільному оператору.

Оптимізація батареї

Оптимізація довговічності батареї на Android помітно просунулася вперед за останні роки. Тепер кожен користувач може встановити ліміт заряджання та зосередитися на виробленні корисних звичок щодо заряджання пристрою. Не кажучи вже про те, що інструменти менеджменту акумулятора дозволяють налаштувати витрати енергії додатками, частоту їх оновлень та фонову роботу, а також енергоспоживання екрана.

Бездротова зарядка

Android підтримував бездротове заряджання ще у 2012 році — просто технологія по-справжньому розвинулася лише багато років потому. Сьогодні різні методи бездротового заряджання вважаються ключовим кроком до майбутнього без кабелів. Звісно, новому стандарту Qi2, представленому у 2023 році, ще є куди рости перед повною інтеграцією в нові смартфони.

Інтеграція ШІ

Нарешті, до розмови про нові, не до кінця інтегровані технології можна додати ШІ. Мабуть, майже ніхто не просив про вбудований штучний інтелект у смартфоні до того, як інновації OpenAI змусили найбільші IT-компанії світу йти в ногу з часом. Багато хто або пристосував вже наявні рішення, або розробив власні. Хоча поки ШІ не до кінця прийнятий споживачем, ми ледве почали вивчати потенціал мовних моделей — і вони вже роблять багато функцій смартфонів кращими: від камер до інструментів безпеки.

Источник материала
loader
loader