![Платформа спогадів українців про війну Svidok.org запустила телефонну лінію](https://thumbor.my.ua/P3XYLn2ZMdknO8JMmWx4TI7kheY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2ed2109dfd826884220e0e22b4c354a4.png)
Платформа спогадів українців про війну Svidok.org запустила телефонну лінію
Як повідомили Укрінформу у фундації AI For Good, поділитися пережитим можна у будь-який час, адже цей сервіс доступний цілодобово.
«Це дуже зручна опція для українців: відтепер можна швидко, фактично по "гарячих" слідах, записати те, що ми переживаємо щодня. Достатньо надиктувати це в телефон. Замість поста у соцмережах чи рефлексії в сторіз, які блокуються або ж губляться, ваша історія на Svidok.org буде надійно збережена для наступних поколінь, щоб і через 10, 20 чи 50 років наші нащадки побачили, яким був той чи інший день під час повномасштабної війни. У часи Другої світової такого не було. Зараз же у нас є змога задокументувати всі злочини росіян, притягнути їх до відповідальності і не дати змоги переписувати історію», – розповіла директорка зі зв’язків та комунікацій платформи Svidok.org Олена Кук.
Щоб скористатися телефонною лінією, потрібно: зателефонувати за номером 0 800 507 480; відповісти на короткі запитання для коректної фіксації свідчення; розповісти про пережиту подію під час повномасштабної війни, яку хочете задокументувати.
![Платформа спогадів українців про війну Svidok.org запустила телефонну лінію - Фото 1](https://thumbor.my.ua/pRbL25YSXL-Uf3S6F7BA2ekC9M0=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F65e40226b0c414c23846682d481502e6.png)
Після завершення дзвінка надійде SMS-повідомлення з підтвердженням, що свідчення буде автоматично трансформовано у текст та збережено на онлайн-платформі Svidok.org.
Як зазначається у повідомленні, всі записи можна доповнити чи скоригувати, додати до них фото чи відео – це можна зробити, зайшовши на сайт Svidok.org. При цьому свідчення будуть анонімними, тому можна бути максимально відвертим та не боятися ділитися своїми думками, стверджують у фундації AI For Good.
«Кожен українець переживає повномасштабну війну по-своєму. Хтось щодня чує повітряну тривогу та не з новин знає про прильоти, хтось – волонтерить чи долучається до зборів для ЗСУ, а хтось здобуває освіту в цих умовах або виховує дітей. Цінним для історії є досвід кожного зокрема, адже разом він демонструє цілісну картину того, що відбувається зараз в Україні! Росія сподівається, що ми будемо мовчати. А нам варто бути рупорами правди у світі», – закликає Кук.
Залишити свої свідчення можна як за телефоном, так і на сайті Svidok.org або ж у телеграм-боті @SvidokNoteBot.
Svidok.org – це соціальна неприбуткова цифрова платформа, де кожен може особисто записати та зберегти свій досвід життя під час повномасштабної війни Росії в Україні. Її створили українські IT-фахівці за підтримки фундації AI for Good. До платформи вже долучилися понад 4 тис. українців.
Користувач платформи має можливість робити дописи трьох типів: публічний – буде відображатися після публікації і модерації на головній сторінці; приватний – буде бачити лише користувач, це такий собі його приватний воєнний щоденник, абсолютно ніхто інший не має до нього доступу; лише для розслідувачів – не буде опублікований публічно, допис буде доступний лише для правоохоронців.
За даними розробників, платформа Svidok.org має кілька рівнів захисту, що дозволяє зберігати анонімність дописувачам. Розробники закрили особисті дані користувачів з міркувань безпеки. Лише розслідувачі можуть з ними сконтактувати через спеціальний акаунт і лише з дозволу людини. Додатково також створили механізм фіксації спогадів для українців, які перебувають на тимчасово окупованій території.
Фото з сайту vechirniy.kyiv.ua
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)