![Шольц про можливу мирну угоду: Будь-яке рішення повинно дозволити Україні мати потужні збройні сили](https://thumbor.my.ua/dKr9FgCxh1UkDgad6IGwJXj2NMk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa5b17e47518e058379ab3becf3326fc2.jpg)
Шольц про можливу мирну угоду: Будь-яке рішення повинно дозволити Україні мати потужні збройні сили
Про це він заявив увечері журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Перемога Росії чи крах України миру не створять, навпаки. Це поставить під загрозу мир і стабільність у Європі, навіть далеко за межами України. Тому ми повинні разом із нашими партнерами впевнено та віддано представляти наші інтереси на майбутніх переговорах, адже вони стосуються нас безпосередньо. Ми, європейці, є тими, хто надає найсильнішу підтримку Україні, доки це буде необхідно і навіть поза межами можливої мирної угоди. Нічого про Україну без українців і нічого про Європу без європейців», - заявив Шольц.
Він звернув увагу на те, що президент США Дональд Трамп розпочав переговори з Володимиром Путіним про припинення загарбницької війни Росії проти України та майже одночасно міністр оборони США запропонував Україні поступитися територією та говорив про виведення військ. Глава Міноборони також сформулював чіткі очікування для європейців.
«Для нас це не стало несподіванко. Тим не менш, ці події та пропозиції вимагають чіткого, швидкого та рішучого позиціонування Європи не в якийсь момент у майбутньому, а зараз», - підкреслив канцлер ФРН.
Він погодився з Трампом у тому, що важливо донести до Путіна очікування на справедливий мир в Україні та повернення до європейського мирного порядку, на те, що війна Росії проти України має закінчитися якнайшвидше.
Але водночас абсолютно зрозуміло, що мир має бути довгостроковим, він має забезпечити суверенітет України.
«Тому продиктований мир ніколи не знайде нашої підтримки. Ми також не приймемо жодного рішення, яке веде до розділення європейської та американської безпеки. Від цього виграє лише одна людина: президент Путін», - підкреслив Шольц.
Для нього абсолютно зрозуміло одне: будь-яке рішення шляхом переговорів повинно дозволити Україні мати збройні сили в майбутньому, здатні відбити будь-який подальший напад Росії. Це значний виклик у фінансовому, матеріальному та матеріально-технічному відношенні. Це перевищило б фінансові можливості України в осяжному майбутньому. Тут потрібні європейці та їхні трансатлантичні та міжнародні партнери.
Шольц поінформував, що вдень провів розмову з польським прем’єр-міністром, плануються подальші переговори, в тому числі на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Окрім питання про те, яким може бути справедливий мир в Україні, це також стосується фундаментальних питань європейської безпеки та майбутнього трансатлантичного альянсу.
«Для мене, як для канцлера Німеччини, одне дуже ясно: ми повинні зробити все від нас залежне, щоб у Німеччині ніколи більше не було війни. Я знаю, що це незвичайні і, безумовно, для багатьох тривожні слова, які лунають з вуст федерального канцлера. Але в даній ситуації це твердження є часткою правди. Тому що сьогодні йдеться про війну та мир у Європі», - заявив Шольц.
Він водночас погодився з тим, що європейці повинні більше витрачати на власну безпеку та оборону.
Як повідомлялось, Дональд Трамп провів напередодні тривалу телефонну розмову з кремлівським очільником Володимиром Путіним, після якої написав у соцмережах, що вони досить добре порозумілися.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)