Президент Чехії сподівається на надання чітких перспектив членства України в ЄС і НАТО
Президент Чехії сподівається на надання чітких перспектив членства України в ЄС і НАТО

Президент Чехії сподівається на надання чітких перспектив членства України в ЄС і НАТО

Президент Чехії Петр Павел сподівається на досягнення справедливої для України мирної угоди і надання чітких перспектив членства країни в ЄС і НАТО.

Про це він заявив на панельній дискусії «Дивіденди безпеки: Європейська підтримка України» в межах Мюнхенської безпекової конференції в суботу, передає кореспондент Укрінформу. 

«Ми всі хочемо мирної угоди настільки справедливої для України, наскільки можливо; мати заходи, які гарантуватимуть, принаймні в осяжному майбутньому, поки вона не стане членом НАТО та ЄС, що вона (Україна) зможе відбити будь-яку можливу атаку, а також створення всіх необхідних засад, щоб вона стала членом обох інституцій», - сказав політик, відповідаючи на запитання, що він хотів би бачити протягом року до наступної конференції.

За словами Павела, партнери України мають уже зараз працювати не тільки над тим, щоб вона могла увійти в переговори з РФ з позиції сильної держави, а й про повоєнну відбудову.

«Ми уже надаємо багато військової підтримки і можемо покращити це... Треба мати на увазі й повоєнну відбудову. План Маршалла для України був би чудовою ідеєю», - вважає Павел, зауваживши, що слід обміркувати майбутні схеми фінансування вже зараз, аби запобігти корупції.

Чеський лідер наголосив, що вступ України у ЄС буде «найкращою демонстрацією поразки росіян в Україні». Він також переконаний, що Україна в перспективі має бути членом НАТО.

Павел зазначив, що останнім часом Європа зрозуміла, що може багато без американських союзників, почала брати на себе більше відповідальності. Водночас він заявив, що Європа має взяти участь у переговорах щодо України, тож потрібно чітко визначити свою стратегію у консультаціях з Києвом, пришвидши допомогу Україні та скоординувати позиції з США. 

«Якщо ми беремо на себе більше відповідальності, то ми маємо бути за столом переговорів», - заявив Павел, нагадавши історію Чехословаччини, приклад якої показує, що може статися, коли доля країни вирішується без її участі.

Чеський президент зауважив, що метою Путіна було взяти України під повний контроль, провести «демілітаризацію» і взагалі стерти країну з мапи.

«Наш найкращий підхід – сказати йому, що всі його зусилля проваляться. Ми маємо бути рішучими, щоби Україна стала членом ЄС і згодом – НАТО», - наголосив Павел.

Як повідомляв Укрінформ, 14-16 лютого у Мюнхені проходить щорічна конференція з питань безпеки, яка збирає глав держав та урядів, керівників міжнародних організацій, лідерів громадянського суспільства, експертів, дипломатів.

Фото: RONALD WITTEK / EPA

Теги по теме
Украина Евросоюз НАТО Чехия
Источник материала
loader
loader