Президент Латвії у Мюнхені: Не можна вести переговори без України
Президент Латвії у Мюнхені: Не можна вести переговори без України

Президент Латвії у Мюнхені: Не можна вести переговори без України

Не можна проводити переговори без участі України, очікуючи прийняття узгоджених умов, і те саме стосується Європи.

Про це заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс на панельній дискусії в межах Мюнхенської конференції з безпеки у неділю, повідомляє кореспондентка Укрінформу.

“Ми зараз перебуваємо у ситуації, яку я б описав як початок початку. Ми бачили заяви різних посадовців США. Думаю, це показує, що готується як стратегія, так і тактика. І я думаю, що дуже важливо на цьому етапі передусім забезпечити, щоб Україна мала все необхідне для того, щоб вижити, продовжити боротьбу і бути сильною. Якщо Україна сильна, якщо вона продовжує боротьбу, ви не можете нічого нав'язувати... І тоді не можна просто сісти за стіл без України, вести переговори і думати, що хтось прийме умови, які були узгоджені. Те саме стосується і Європи”, - підкреслив Рінкевичс.

Він також зазначив, що вірить у прагнення США закінчити розв'язану Росією війну проти України.

“Я справді вірю, що США хочуть покласти край війні і мати довготривалий мир. Людина, якій я не довіряю, - Путін. І ось тут, я думаю, може бути наше найбільше розчарування. І велике питання - чи говоримо ми про припинення вогню, чи ми говоримо про якусь постійну, стабільну мирну угоду? Я на даний момент не вірю, що Росія зацікавлена в мирній угоді”, - наголосив президент Латвії.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що протягом останнього часу суттєво інтенсифікувалася робота української та американської команд задля досягнення стабільного та сталого миру.

Після зустрічі з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом Зеленський також заявив, що в Україні чекатимуть на спецпредставника Кіта Келлога для продовження роботи і глибшої оцінки ситуації на місцях.

Спеціальний посланник США з питань України та Росії Кіт Келлог зазначив, що те, як виглядатиме перемога, є питанням для самих українців, але насамперед треба зупинити бойові дії.

Фото: DELFI/Domantas Pipas

Теги по теме
война
Источник материала
loader
loader