Ексспівробітник СБУ пояснив, чи залишиться російська армія без пального через удари по НПЗ
Ексспівробітник СБУ пояснив, чи залишиться російська армія без пального через удари по НПЗ

Ексспівробітник СБУ пояснив, чи залишиться російська армія без пального через удари по НПЗ

Колишній співробітник СБУ Іван Ступак розповів 24 Каналу, чи позначиться ураження нафтопереробної галузі Росії на постачанні палива для російської армії. До слова, керівник ЦПД Андрій Коваленко підтвердив атаку на Ільський НПЗ, який забезпечує паливом російську військову техніку, зокрема, у південному регіоні.

Кремль готовий відібрати паливо у всіх

Ступак зазначив, що Ільський НПЗ атаковано вже втретє. За даними місцевих, що мешкають неподалік від російського підприємства, вони чули вибухи і бачили спалахи.

Крім того, було уражено "Кропоткінську" нафтоперекачувальну станцію "Каспійського трубопровідного консорціуму". По цій системі здійснювалась прокачка нафти, і зараз вона практично зупинена. Росіяни спеціально перемикають ці трубопроводи, щоб обходити пошматовану ділянку,
– пояснив колишній співробітник СБУ.

Регулярні удари дронами по російських нафтових підприємствах завдають значної шкоди росіянам. Проте проблем з паливом в російських військах не буде.

Росіяни, Кремль, Генштаб готові забрати пальне у школярів, освітян, вчених, швидкої допомоги на Далекому Сході, аби забезпечити російське військо,
– наголосив він.

Однак, на його думку, попри це, є очевидна тенденція, що ураження НПЗ є доволі відчутними для російської економіки.

Ці НПЗ будувалися, за словами колишнього співробітника СБУ, у "жирні" для Росії часи – 2000-ні – 2010-ті. Ці нафтопереробні комплекси запускали іноземні фахівці – норвежці, швейцарці. Підприємства мають багато складного, коштовного обладнання, яке куплялося тоді, коли співпраця Росії з західними країнами була тісною. Але зараз відновлювати ці заводи, знаходити запасні деталі все важче.

Тому головна мета українців – зупинити російське виробництво, переробку палива, його експорт за кордон. Немає експорту, немає виторгу, немає грошей, немає сплачених податків, немає зарплати російським працівникам і до бюджету не надходять гроші,
– підкреслив Іван Ступак.

Він додав, що за статистикою, за 2024 рік приблизно 13% потужностей російської нафтопереробної галузі не працювали саме через українські комбіновані удари. Це означає, що Росія не заробила певну частку грошей і не кинула їх на війну.

Атака БпЛА на територію Росії

  • Вночі 17 лютого, СБУ та Сили спеціальних операцій ЗСУ здійснили дронову атаку на два важливих підприємства у Краснодарському краї на території Росії.
  • Під ударом опинився Ільський нафтопереробний завод, поруч з яким пролунало близько 20 вибухів. Внаслідок атаки на заводі розпочалася пожежа. Ільський НПЗ має 6 технологічних установок перероблювання нафти загальною потужністю у 6,6 мільйона тонн на рік.
  • Також було атаковано безпілотниками нафтоперекачувальна станція "Кропоткінская", яка є найбільшою у "Каспійському трубопровідному консорціуму" в Росії. Через обстріли НПС зупинила свою роботу. Наразі перекачування нафти відбувається в обхід цієї станції.
Источник материала
loader
loader