Hubble показав у сузір’ї Великої Ведмедиці галактику, де вибухнули дві наднові
Hubble показав у сузір’ї Великої Ведмедиці галактику, де вибухнули дві наднові

Hubble показав у сузір’ї Великої Ведмедиці галактику, де вибухнули дві наднові

Космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував сяючу спіральну галактику UGC 5460, яка розташована приблизно за 60 млн світлових років від Землі, у сузір’ї Великої Ведмедиці.

Про це повідомила обсерваторія ESA, передає Укрінформ.

Зазначається, що у UGC 5460 нещодавно вибухнули дві наднові - SN 2011ht і SN 2015as.

Саме через ці два вибухи Hubble почав досліджувати галактику, збираючи дані для трьох програм спостережень, які спрямовані на вивчення різних типів наднових.

Hubble показав у сузір’ї Великої Ведмедиці галактику, де вибухнули дві наднові - Фото 1

Фото: ESA/Hubble & NASA, W. Jacobson-Galán, A. Filippenko, J. Mauerhan

За даними обсерваторії, вибух SN 2015as стався, коли у ядрі зірки, набагато масивнішої за Сонце, закінчилося «паливо», і вона була зруйнована під дією власної гравітації.

Спостереження за SN 2015as допоможуть дослідникам зрозуміти, що відбувається, коли ударна хвиля наднової зірки стикається з газом, який оточує зірку, що вибухнула.

Своєю чергою SN 2011ht також могла бути надновою, у якій вибухнуло ядро, але вона могла бути і самозванкою, так званою «сяючою блакитною змінною». Це рідкісні зірки, які зазнають настільки великих вивержень, що можуть імітувати наднові.

Важливо те, що сяючі блакитні змінні виходять із цих вивержень неушкодженими, тоді як зірки, які стають надновими, - ні. Тепер Hubble шукатиме зоряне тіло, яке вижило, на місці SN 2011ht.

Водночас у верхньому лівому куті зображення можна помітити зірку з нашої галактики Чумацький Шлях, що знаходиться всього за 577 світлових років від Землі.

Як повідомляв Укрінформ, космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував наднову SN 2022abvt, яка розташована у спіральній галактиці LEDA 132905 у сузір’ї Скульптора.

Фото: seti.org

Теги по теме
Космос
Источник материала
loader
loader