Ексдиректор ЦРУ проти розміщення миротворців в Україні, але мають бути «залізні» гарантії безпеки
Ексдиректор ЦРУ проти розміщення миротворців в Україні, але мають бути «залізні» гарантії безпеки

Ексдиректор ЦРУ проти розміщення миротворців в Україні, але мають бути «залізні» гарантії безпеки

Екскомандувач Центрального командування США та ексдиректор Центрального розвідувального управління США Девід Петреус вважає бажаною для України угоду, що приведе до припинення вогню, але не підтримує направлення миротворчого контингенту.

Про це він заявив під час спілкування з журналістами в Aмерікан Юніверсіті Київ, передає Укрінформ.

“Це не колишня Югославія чи Боснія і Герцеговина, де я провів рік як керівник операцій миротворчих сил. Українські силовики більш ніж здатні зберегти мир, якщо Росія припинить війну”, – наголосив він.

На противагу ідеї щодо миротворців Петреус висловився за "залізні" гарантії безпеки, в яких будуть вказані кроки, зроблені в разі порушення Росією умов угоди про припинення вогню, як-от військова відповідь, фінансово-економічна, дипломатична, зокрема арешт 300 мільярдів доларів заморожених активів.

“Угода, яка приведе до припинення вогню, я вважаю, очевидно, дуже і дуже бажана, незважаючи, на жаль, на те, що не вдалося звільнити весь шлях до кордонів 1991 року. Коли в Україні замовкне зброя, країна стане промисловим, військовим, технологічним центром усієї Європи і, можливо, більшої частини світу. Те, що зроблено тут, надихне на подібні заходи в усьому світі”, – сказав він.

Петреус водночас назвав червоною лінією на переговорах офіційну і юридичну поступки територіями російській стороні.

Ексдиректор ЦРУ певен, що майбутнє України буде яскравим, і найбільші інвестиційні компанії будуть фінансувати великі проєкти. “Якщо ці гармати замовкнуть, я вважаю, це було б подарунком для всіх, але лише за умови тривалих і міцних гарантій безпеки, щоб ми не мали повторення Будапештського меморандуму”, – висловив думку Петреус.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Кітом Келлогом, під час якої обговорив дієві гарантії безпеки та повернення полонених; також Україна запропонувала найшвидший і найбільш конструктивний шлях досягнення результату у становленні миру.

Фото: ЕРА

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader