Європол попереджає про онлайн-спільноти, що несуть загрозу дітям
Європол попереджає про онлайн-спільноти, що несуть загрозу дітям

Європол попереджає про онлайн-спільноти, що несуть загрозу дітям

Європол звертає увагу на зростання онлайн-спільнот, що націлені на дітей та поширюють контент насильства та злочинності, зневажливого ставлення до усталених суспільних норм, а також контент, який підбурює до завдання шкоди.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Європол.

“Європол сьогодні випустив інформаційне повідомлення, яке звертає увагу на зростання насильницьких онлайн-спільнот, що спеціалізуються на серйозному завдані шкоди дітям”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що онлайн-спільноти “прагнуть нормалізувати насильство та корумпувати неповнолітніх, пропагуючи розвал сучасного суспільства через акти терору, хаосу та насильства, а також поширюючи ідеології, що надихають на масові стрілянини, бомбування та інші злочини”.

Такі спільноти шукають учасників та жертв по всьому світу і функціонують як культи, сформовані навколо харизматичних лідерів, які використовують маніпуляції та обман для заманювання та контролю своїх жертв.

Члени спільнот діляться насильницьким контентом, включаючи жорстокі сцени, жорстоке поводження з тваринами, матеріали сексуальної експлуатації дітей та зображення вбивств.

Участь у подібних групах може призводити до радикалізації й повторення побаченого у реальному житті, застерігають у Європолі.

“Сьогодні цифрові платформи дозволяють здійснювати комунікації по всьому світі; насильницькі екстремістські онлайн-спільноти також використовують цю можливість. Жорстокі злочинці поширюють шкідливі ідеології, часто націлюючись на нашу молодь. Ці мережі радикалізують свідомість, спонукаючи нести насильство в реальний світ. Обізнаність є нашою першою лінією захисту. Родини, педагоги та громади повинні бути пильними та надавати молоді навички критичного мислення, щоб протистояти онлайн-маніпуляціям. Міжнародна співпраця також є важливою: обмінюючись розвідданими та притягуючи злочинців до відповідальності, ми можемо боротися з цими небезпечними спільнотами та захистити майбутні покоління від впливу екстремального насильства та злочинності”, - каже виконавчий директор Європолу Катрін Де Болле.

У Європолі наголошують, що злочинці використовують ігрові платформи, стрімінгові сервіси та різні онлайн-спільноти для ідентифікації та заманювання своїх жертв. Злочинці орієнтуються на вразливих молодих людей, особливо неповнолітніх віком від 8 до 17 років, зокрема ЛГБТК+, расові та етнічні меншини та тих, хто страждає від психічних проблем. У деяких випадках злочинці проникають в онлайн-спільноти самодопомоги або підтримки для людей, яких торкнулися певні проблеми.

Європол закликає до підвищеної пильності, якщо дитина проводить багато часу онлайн і нічого не розповідає про це, стає замкненою, виглядає тривожною і засмученою, починає поводитись незвично, почала завдавати собі фізичної шкоди.

Як повідомляв Укрінформ, за сприяння Європолу затримано чотирьох росіян, причетних до поширення вірусу-вимагача.

Теги по теме
Дети Интернет
Источник материала
loader
loader