У Південній Кореї порушили справу проти президента за перешкоджання арешту
У Південній Кореї порушили справу проти президента за перешкоджання арешту

У Південній Кореї порушили справу проти президента за перешкоджання арешту

Поліція Південної Кореї офіційно порушила справу проти президента Юн Сок Йоля за звинуваченням у перешкоджанні виконанню ордеру на арешт.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Південнокорейський суд видав ордер на арешт Юна 31 грудня в рамках кримінального розслідування щодо звинувачення відстороненого президента в перевороті через його указ про короткочасне запровадження воєнного стану минулого року. Однак ордер був виконаний лише 15 січня після того, як Юн не підкорився спробі його арешту, а Служба безпеки президента на кілька днів заблокувала доступ слідчих.

Поліція розслідує справу Юна за підозрою в особливому перешкоджанні виконанню службових обов'язків, повідомив речник поліції. Згідно з південнокорейським законодавством, цей злочин карається позбавленням волі на строк до п'яти років.

Юн заявив, що його короткочасне оголошення воєнного стану 3 грудня не було заколотом, що є одним з двох звинувачень, від яких чинний президент не має імунітету. Адвокати Юна також неодноразово стверджували, що його арешт був політично мотивованим, і що ордер на арешт був недійсним через недоліки у проведенні розслідування.

Імунітет президента Юна від більшості кримінальних звинувачень закінчиться, якщо він буде відсторонений від посади Конституційним судом, який перебуває на завершальній стадії розгляду питання про його імпічмент.

У четвер Конституційний суд заявив, що на наступному слуханні у справі Юна суд заслухає остаточні заяви Юна і парламенту щодо його відсторонення від посади або відновлення його президентських повноважень.

Аналітики прогнозують, що рішення може бути винесене у березні.

Як повідомляв Укрінформ, прокуратура Сеула 26 січня висунула затриманому президенту Юн Сок Йолю офіційне обвинувачення у спробі державного перевороту через оголошення ним воєнного стану в країні у грудні минулого року. Згодом Національна асамблея проголосувала за імпічмент Юна, після чого Конституційний суд має вирішити, чи поновити його на посаді, чи відсторонити від неї назавжди.

Теги по теме
полиция Президент расследование
Источник материала
loader
loader