Китайські конкуренти Starlink Маска прискорюють перегони за домінування в супутниковому Інтернеті
Китайські конкуренти Starlink Маска прискорюють перегони за домінування в супутниковому Інтернеті

Китайські конкуренти Starlink Маска прискорюють перегони за домінування в супутниковому Інтернеті

Комунікаційна мережа мільярдера Starlink стикається з дедалі серйознішими проблемами щодо свого домінування у високошвидкісному супутниковому Інтернеті, в тому числі з боку китайського конкурента, який підтримується державою.

Шанхайська компанія SpaceSail у листопаді підписала угоду про входження в Бразилію та оголосила, що веде переговори з понад 30 країнами. За даними посольства Казахстану в Пекіні, через два місяці він почав працювати в Казахстані.

Крім того, Brasília веде переговори з інтернет-службою Безоса Project Kuiper і канадською компанією Telesat. 

За словами бразильського чиновника, який брав участь у переговорах, який говорив на умовах анонімності, щоб вільно обговорювати поточні переговори. Новини про ті дискусії повідомляються вперше.
З 2020 року Starlink запустила більше супутників на низьку навколоземну орбіту (LEO) – на висоту менше 200 км.
Супутники, що працюють на таких низьких висотах, передають дані надзвичайно ефективно, забезпечуючи високошвидкісний Інтернет для віддалених громад, морських суден і військових, які перебувають у стані війни.
Першість Маска в космосі розглядається як загроза Пекіну, який одночасно інвестує значні кошти в конкурентів і фінансує військові дослідження інструментів, які відстежують сузір'я супутників, згідно з документами китайських компаній і науковими статтями, деталі яких раніше не повідомлялися.
Згідно з даними астрофізика Джонатана Макдауелл, які проаналізувала технічна консалтингова компанія Analysys Mason, минулого року Китай запустив рекордні 263 супутники LEO.
Китайські конкуренти Starlink Маска прискорюють перегони за домінування в супутниковому Інтернеті - Фото 1
Появу конкуренції зі Starlink вітав уряд Бразилії, який хоче високошвидкісного Інтернету для громад у віддалених районах, але раніше стикався з Маском через комерцію та політику.
SpaceSail відмовився від коментарів, коли Reuters відповів на запитання щодо своїх планів розширення. Минулого року газета, контрольована телекомунікаційним регулятором Китаю, похвалила його як «здатний подолати національні кордони, проникнути в суверенітет і беззастережно охопити весь світ... стратегічний потенціал, яким наша країна повинна опанувати».
Kuiper, Telesat, Starlink і міністерство зв'язку Бразилії не відповіли на запити про коментарі.
Мало хто з міжнародних конкурентів Маска мають такі ж амбіції, як SpaceSail, який контролюється муніципальною владою Шанхая. Він оголосив про плани розгорнути 648 супутників LEO цього року та ще 15 000 до 2030 року; Starlink на цей час має близько 7000 супутників, за словами МакДауелл, і поставив собі за мету працювати 42 000 до кінця десятиліття.
Источник материала
loader