У Великій Британії тисяча музикантів протестують проти поступок ШІ: випустили «тихий альбом»
У Великій Британії тисяча музикантів протестують проти поступок ШІ: випустили «тихий альбом»

У Великій Британії тисяча музикантів протестують проти поступок ШІ: випустили «тихий альбом»

Музиканти проти внесення змін до законодавства, що дозволить використовувати твори для навчання ШІ без їхньої згоди.

У Великій Британії понад тисяча музикантів, у тому числі Кейт Буш, Деймон Албарн і Енні Леннокс, випустили «тихий» альбом, протестуючи проти планів уряду дозволити компаніям штучного інтелекту використовувати захищені авторським правом роботи без згоди авторів. Про це повідомило The Guardian.

Альбом під назвою «Is This What We Want?» із записами неактивних музичних студій і майданчиків для виступів виклали у публічний доступ у вівторок, коли завершуються урядової консультації щодо змін до закону про авторське право.

Хто саме записував кожен із «німих» треків, не вказано. Серед співавторів називають музикантів Торі Еймос, Біллі Оушена, The Clash, композитора Ханса Циммера, а також сім'ю класичних музикантів Каннех-Мейсон. Список треків має підпис: «Британський уряд не повинен легалізувати крадіжку музики на користь компаній ШІ».

За словами британського композитора Еда Ньютона-Рекса, якому належить ідея створення альбому, якщо уряд продовжить реалізацію своїх планів, це вплине на засоби до існування артистів.

«Це план, який буде не тільки катастрофічним для музикантів, але він абсолютно непотрібний: Велика Британія може бути лідером у сфері штучного інтелекту, не кидаючи наші провідні світові творчі індустрії під автобус», — сказав Ед Ньютон-Рекс.

Уряд пропонує запровадити новий виняток щодо авторського права, який дозволить фірмам зі штучним інтелектом навчати свої алгоритми на роботі творчих професіоналів, якщо вони не вдалися до відмови.

Ед Ньютон-Рекс водночас веде більш масштабну кампанію проти навчання ШІ без ліцензування. Петицію, яку він опублікував, наразі підписали понад 47 тисяч письменників, художників, акторів та інших представників креативних індустрій, причому майже 10 тисяч із них підписалися лише за останні п’ять тижнів, відколи уряд Великобританії оголосив про свою велику стратегію ШІ.

  • Читайте також: Тисячі митців вимагають скасувати аукціон художніх робіт, створених ШІ

Окрім цього у вівторок опубліковано лист від 34 провідних креативників, які також критикують позицію уряду. Серед підписантів: Барбара Брокколі, Хелен Філдінг, Стівен Фрай, Ендрю Ллойд Веббер, Ед Ширан і Том Стоппард.

Автори листа попереджають, що урядові пропозиції «представляють собою гуртову передачу прав і доходів від креативних секторів Великої Британії великим технологічним компаніям».

«Ви не сприятимете зростанню в саду, дозволяючи всім шкідникам ласувати фруктами та квітами, і ви не сприятимете зростанню економіки, дозволяючи всім штучним інтелектам ласувати плодами наших творців», — застеріг урядовців Стівей Фрай.

Представник уряду Великої Британії прокоментував медіа: «Поточний режим авторського права та штучного інтелекту у Сполученому Королівстві стримує творчі індустрії, медіа та сектор штучного інтелекту від реалізації свого повного потенціалу — і так тривати не може.

Саме тому ми проводили консультації щодо нового підходу, який захищає інтереси як розробників штучного інтелекту, так і власників прав і забезпечує рішення, яке дозволить їм процвітати».

Фото: порожний зал / Unsplash 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Великобритания музыка
Источник материала
loader
loader