Чому ламаються смартфони: 6 слабких місць, про які забувають
Чому ламаються смартфони: 6 слабких місць, про які забувають

Чому ламаються смартфони: 6 слабких місць, про які забувають

Смартфон – річ повсякденна, але не вічна. Згодом будь-яка деталь може вийти з ладу. У цій статті розберемо, які поломки трапляються найчастіше та як їх уникнути.

Дисплей

Екран — найвразливіше місце. Та ще й одне з найдорожчих — дорожчий лише процесор. Якщо не хочете «потрапити» на ремонт, який в останніх моделях Самсунга, Айфона, Сяомі та інших моделей може витягнути майже на вартість самого смартфона, пам’ятайте про найчастіші несправності:

  • Тріщини та сколи. До 90% всіх поломок. Достатньо падіння з невеликої висоти на кут або тверду поверхню. Навіть якщо скло ціле, внутрішня матриця може отримати мікротріщини, через що з’являються смуги, плями або проблеми із сенсором.
  • Порушення відгуку сенсора. Екран перестає реагувати на торкання або затримкою. Причина — пошкоджений шлейф, мікротріщини в матриці або відшарування сенсорного шару.
  • Вигоряння пікселів. Актуально для OLED- та AMOLED-екранів. Якщо довго використовувати смартфон з яскравістю на максимумі або часто залишати те саме зображення (наприклад, навігатор або статичний інтерфейс), пікселі можуть вигоріти.
  • Відклеювання дисплея. Через перегрівання клей втрачає властивості, і екран може відходити від корпусу. Навряд чи таке станеться у топових флагманів, проте актуально для бюджетних моделей.
  • Жовті плями та смуги. Можуть з’явитися після перегріву чи механічного тиску. Причина — пошкодження шару підсвічування або витікання рідких кристалів (у LCD-дисплеїв).
  • Попадання вологи. Навіть вологозахищені смартфони не застраховані. Якщо вода потрапила під скло, з’являються розлучення, можуть припинити працювати частини сенсора. Згодом контакт із рідиною призводить до корозії внутрішніх елементів.

Щоб екран не тріснув, краще використовувати чохол із бортами та захисне скло. Під час падіння воно прийме удар на себе. Без захисту навіть невеликий удар може призвести до внутрішніх пошкоджень матриці.

Ще для дисплея шкідливий перегрів. Якщо смартфон довго лежить на сонці або працює на максимальній яскравості, клей може послабитись, і дисплей почне відклеюватися. Краще не перевантажувати пристрій і залишати його під прямими променями.

Вологозахист у смартфонів більша рекламна фішка, ніж реальна. А ще вона не вічна, згодом ущільнювачі зношуються. Якщо телефон потрапив у воду, сушити феном або класти в рис марно — тільки сервіс допоможе уникнути корозії контактів.

Роз’єм для заряджання

Порт зарядки — взагалі одна з проблемних зон. Раніше було ще гірше. Mini-USB і micro-USB ламалися найчастіше: згодом роз’єм розхитувався, контакт губився, і телефон переставав заряджатися.

USB Type-C надійніший, але теж не вічний. Основні причини виходу з ладу – механічна дія та забруднення. Пил, дрібне сміття та ворс із кишень забиваються всередину, роз’єм втрачає щільність, і кабель вже не фіксується так, як повинен.

Щоб продовжити термін служби порту, не варто різко висмикувати кабель, тягнути його вбік або користуватися дешевими зарядками з поганими конекторами. Періодично потрібно чистити роз’єм м’якою сухою щіткою або потоком повітря – зубочистки та голки можуть пошкодити контакти. Якщо смартфон підтримує бездротову зарядку, краще користуватися нею – менше буде постійних навантажень на порт.

Механічні кнопки

Все-таки недарма Apple все більше цурається «фізичних» елементів. Вони схильні до поломок — і від цього нікуди не дінешся. Кнопки живлення та гучності — це рухливі елементи на корпусі смартфона, і згодом вони можуть залипнути, припинити натискання або навіть випасти. Головні причини — механічні пошкодження, забруднення та попадання вологи.

Читайте також -  Шість речей, які варто знати про майбутній складаний iPhone

Згодом між кнопкою і корпусом накопичується пил, який заважає нормальній роботі механізму. Волога теж робить свою справу: навіть краплі дощу, що потрапили в проміжок, можуть викликати корозію контактів.

Багато хто ламає кнопки, намагаючись «розбудити» телефон, що завис. Але натискання не впливає на роботу пристрою. Якщо смартфон не реагує, краще перезавантажити його через меню або утримувати кнопку живлення до автоматичного вимкнення. Якщо кнопка вже погано натискається, варто обережно прочистити зазор тонким пензликом або продути повітрям. Для захисту від вологи допомагає чохол, що закриває бічні грані.

Динаміки та мікрофони

Динаміки та мікрофони смартфона завжди залишаються вразливими через відкриті отвори в корпусі. Поки що жоден виробник нічого глобально змінити не може, тому що закони фізики зі звуковими мембранами не обдуриш.

А ці «отвори» вразливі ще як. Згодом туди забивається пил, звук стає тихішим і ніби приглушеним. Якщо бруду забагато, динамік може повністю перестати працювати, а співрозмовники почнуть вас погано чути. Волога теж небезпечна: навіть краплі дощу, що потрапили всередину, можуть призвести до корозії контактів та повної відмови мікрофона.

Чистити отвори гострими предметами – погана ідея. Голка або зубочистка можуть пошкодити тонку мембрану динаміка або продати бруд ще глибше. Якщо звук став гіршим, краще акуратно продути отвір стисненим повітрям або віднести телефон у сервіс. Для захисту від пилу та вологи можна використовувати чохол із заглушками на портах або хоча б не носити смартфон у відкритій кишені без захисту.

Акумулятор

Акумулятор швидко «вмирає». З цим краще упокоритися ще коли ви купуєте смартфон — особливо якщо у вас флагман, який не плануєте міняти кілька років. Акумулятор все одно досить швидко зношуватиметься. Кожен цикл зарядки знижує його ємність, а якщо пристрій працює на жарі, процес ще й прискорюється.

Через рік активного використання батарея вже втрачає 15-20% своєї початкової ємності, а через два, смартфон може розряджатися вдвічі швидше, ніж на початку. Якщо заряджати пристрій неякісними адаптерами, використовувати його під час заряджання або допускати перегрівання, деградація піде ще швидше. Щоб продовжити термін служби акумулятора, не розряджайте його до 0% краще ставити на зарядку при 20-30%. Не варто тримати смартфон постійно на зарядці після 100%, особливо на ніч.

Використовуйте лише оригінальні або сертифіковані зарядні пристрої, оскільки дешеві адаптери можуть давати стрибки напруги, а вони дуже шкодять батареї. У спеку і коли граєте в важкі ігри, пристрій нагрівається особливо сильно. Тобто краще класти телефон заряджатися подалі від відкритого сонця. Ну і не використовувати, доки він заряджається.

Чому смартфон гальмує з часом?

Смартфон починає гальмувати через те, що потужності не вистачає на програми та навіть іноді на систему. Кожне оновлення системи додає нові функції, які навантажують процесор та оперативну пам’ять. Фонові процеси, кеш додатків та забита пам’ять ще й додають проблем.

Щоб пристрій працював довше без лагів, регулярно очищайте сховище від сміття: видаляйте непотрібні файли, фото та відео, які вже не потрібні. Не встановлюйте занадто багато програм, особливо тих, що працюють у фоновому режимі. Раз на кілька місяців скидайте налаштування до заводських, щоб очистити систему від накопиченого мотлоху.

Источник материала
loader
loader