/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd24a4665d02f3bc6d58d453240629fea.jpg)
Корейські вчені знайшли те, що найбільше "вбиває" акумулятори: і це не перезаряджання
І відповідь знайшли вчені Пхоханського університету науки і технологій та Університету Сонгюнгван що у Південній Кореї. То що ж насправді "вбиває" акумулятори у наших ґаджетах – розповідає 24 Канал з посиланням на портал Tech Xplore.
Що впливає на акумулятори
Те, що ємність акумулятора з часом зменшується – закономірний процес, проте часто він відбувається надто швидко й акумулятори буквально "вмирають". Корейським вченим вдалося з'ясувати, що на справність традиційного літій-іонного акумулятора впливає не лише перезарядка, але й глибокий розряд. Тобто коли акумулятор розряджається повністю.
Дослідники з'ясували, що в літій-іонних акумуляторах під час тривалого використання без під зарядки на катоді відбувається хімічна реакція, котра утворює оксид літію. А це спричиняє виділення газу, що прискорює старіння батареї чи навіть призводить до її розбухання.
Особливо це стосується акумуляторів з високим вмістом нікелю. Під час експерименту дослідники виявили, що якщо батарею регулярно розряджати до 0%, то після 250 таких циклів вона втрачає 96% своєї ємності. Проте якщо контролювати рівень заряду й не доводити акумулятор до повного виснаження, то після 300 циклів заряду можна зберегти 70% ємності.
Не варто розряджати гаджети повністю / Фото Pexels
Тобто найпростіший спосіб продовжити життя своєму смартфону або ноутбуку – не розряджати його повністю. Краще ставити на зарядку, коли залишається хоча б 20% заряду.

