Нові терміни. Росія готується до широкого наступуСюжет
Нові терміни. Росія готується до широкого наступуСюжет

Нові терміни. Росія готується до широкого наступуСюжет


Українські військові та аналітики вважають, що ворог спробує піти широкою атакою ще до початку літа.

Протягом останнього тижня все частіше з’являються повідомлення про те, що російська армія готує новий наступ на Україну. Так, агентство Associated Press з посиланням на українських урядовців, військовослужбовців і аналітиків писало, що ворог може спробувати атакувати у найближчі тижні.

Військові експерти вважають, що основний удар росіян може бути спрямований на північно-східні регіони, зокрема Запорізьку, Сумську та Харківську області. Про це зазначив і президент Володимир Зеленський.

Сьогодні українські військові назвали нові терміни можливого російського наступу, а експерти конкретизували, де очікують прорив. Детальніше – далі в сюжеті.

Нові терміни

Ворог готується до наступу в квітні, заявив сьогодні, 2 квітня, в ефірі національного телебачення командир роти 3-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ старший лейтенант Володимир Фокін.

У тилових районах ділянки відповідальності бригади розташовані 2-3 дивізії противника.

“У них (російських військ – ред. ) є резерви, вони достатньо укомплектовані, вони більше місяця перебувають на полігонах, готуються до подальших дій”, – сказав він, додавши, що вживаються заходи з підготовки до “великого наступу”.

“Ми вдосконалюємо інженерну оборону наших позицій, готуємо проміжні позиції. Продовжуємо максимально тренувати особовий склад”, – додав військовий.

Керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко також підтверджує слова Фокіна і каже, що Росія дійсно готує резерви для спроби наступу на фронті. Проте, атаку, за словами Коваленко, слід очікувати в травні.

Перевага в 10 разів

Зараз Росія зосередила значні сили поблизу Лимана в Донецькій області та готується до масштабного наступу саме на цій ділянці фронту, вважає (ISW). Американські аналітики вважають, що армія РФ може використати свій розширений плацдарм на північний схід від Лимана, щоб підтримати захоплення Борової або Лимана в найближчі місяці.

Російські війська спочатку зосередилися на наступі від Іванівки в напрямку Колодязі (на південний захід від Іванівки) у загальному напрямку на Лиман, але нещодавно, здається, переорієнтували свої зусилля на наступ на північний захід від Іванівки в напрямку Нового та Катеринівки в загальному напрямку на Борову.

Експерти також не виключають, що ворог може спробувати використати розширення плацдарму на західному березі річки Жеребець біля Іванівки для підтримки майбутніх операцій із захоплення Лиману. Або ж піти на північний схід від Лимана для захоплення останнього неконтрольованого 1% Луганської області. Це дозволило б росіянам досягти давньої мети Москви – повного контролю над Луганською областю.

Аналітики ISW зазначають, що російське командування використовує тактику “людських хвиль”, намагаючись витіснити українські сили з лівого берега річки Жеребець. Водночас відсутність механізованих атак свідчить про технічні проблеми окупантів.

Водночас, за даними Інституту, на деяких ділянках фронту співвідношення сил досягає 10:1 на користь російської армії. Основними ударними силами є 144-та та 3-тя мотострілецькі дивізії. Ворогу вдається активно поповнювати свої втрати, не виводячи підрозділи на відпочинок.

“Мова може йти про 50–60 тисяч військ”

На думку військового експерта Павла Нарожного, наступ росіян неминучий, але залишається відкритим питання про його реальні масштаби. На його думку, мова може йти про 50–60 тисяч військ, зосереджених на одній ділянці фронту.

Експерт не виключає, що прориватись ворог готується в Донецькій області, але там він дуже сильно загруз під Покровськом.

“Сказати, що в них є якісь перспективи – я б не казав, що вони можуть якось поміняти ту ситуацію, яка там склалася. Напрямок Суми, Харків – тут теж дуже важко сказати. Це імовірний напрямок”, – сказав Нарожний в коментарі для .

На думку експерта, якщо новий наступ російських військ буде, то десь в травні, коли погода буде сприяти. А до того будуть бої, але вони не будуть мати великого масштабу.

“Запобігти цьому наступу ми не можемо. Тобто повністю унеможливити його не можна, а зупинити – так, це реально”, – додає експерт.



Теги по теме
военные
Источник материала
loader
loader