Росія підриває плани Трампа щодо України, - ISW
Росія підриває плани Трампа щодо України, - ISW

Росія підриває плани Трампа щодо України, - ISW

Росія продовжує висувати умови для продовження переговорів щодо припинення вогню.

Зокрема, агресор наполягає на "усуненні першопричин" свого агресивного вторгнення в Україну, що фактично зводиться до вимоги повної капітуляції нашої держави.

Відмова Москви від пропозиції президента США Дональда Трампа щодо безумовного припинення вогню як початку переговорів щодо встановлення миру підриває його плани щодо України.

Останні російські заяви та перспективи мирного врегулювання оцінювали аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

На тлі спроб Трампа та його адміністрації домогтися припинення вогню в російсько-українській війні з Москви продовжують надходити заяви високопосадовців, що вказують на фактичну відмову від американської пропозиції.

Так, останню таку заяву озвучив 1 квітня заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.

Вона фактично зводиться до незмінної вимоги Кремля щодо капітуляції України, що Москва маскує під терміном "усунення першопричин війни".

"Усе, що є на сьогодні, – це спроба знайти якусь схему, яка б дозволила спочатку домогтися припинення вогню, як його бачать американці.

А потім перейти до якихось інших моделей і схем, у яких, наскільки можна судити, на сьогодні немає місця нашій головній вимозі, а саме вирішенню проблем, пов’язаних з першопричинами цього конфлікту", – заявив Рябков.

За словами заступника глави МЗС РФ, оскільки план адміністрації Трампа щодо врегулювання війни "не торкається першопричин" російської агресії, Москва не може прийняти пропозицію США.

Аналітики нагадали, що в інтерпретації російських високопосадовців ці самі "першопричини" полягають у нібито порушенні Північноатлантичним альянсом ніде й ніким не зафіксованих "зобов’язань не розширюватися на схід", а також вигаданих Росією "утисках Україною прав російськомовних".

"Вимоги Кремля усунути ці так звані "першопричини" зводяться до вимоги повної капітуляції України з встановленням проросійського уряду в Україні та довгострокових зобов’язань щодо українського нейтралітету — ті самі вимоги, які Путін висував ще до повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року", – зазначили аналітики.

Нещодавно російський диктатор Володимир Путін пішов ще далі у своїх намаганнях представити чинну українську владу як "нелегітимну" та "нездатну" брати участь у переговорах щодо завершення війни.

Він, як і раніше, намагається вивести Україну "за дужки" у процесі обговорення умов щодо досягнення миру.

Йдеться про сформульовані Путіним і підхоплені російськими дипломатами слабко замасковані вимоги щодо зміни режиму в Україні шляхом створення зовнішніми сторонами "тимчасової міжнародної адміністрації" в Україні під егідою Організації Об’єднаних Націй.

На цю "ідею" Вашингтон відповів заявою речниці Держдепартаменту США Теммі Брюс, яка 31 березня заявила, що Трамп не підтримав пропозицію Росії створити "тимчасову адміністрацію" в Україні.

Брюс також додала, що Трамп розуміє, що переговори "вимагатимуть від Росії та України прийняття жорстких рішень і компромісів".

"Росія досі відмовлялася йти на будь-які поступки та відхиляла американсько-українське 30-денне загальне припинення вогню, коли Трамп телефонував Путіну 18 березня", – констатували в ISW.

Источник материала
loader
loader