На Закарпатті психіатри ставили фіктивні діагнози ухилянтам
На Закарпатті психіатри ставили фіктивні діагнози ухилянтам

На Закарпатті психіатри ставили фіктивні діагнози ухилянтам


На підставі підроблених медичних документів посадовиця ТЦК виключала цих осіб із військового обліку.

ДБР завершило досудове розслідування щодо організованої злочинної групи, яка діяла на Закарпатті та організувала схему оформлення фіктивних діагнозів для військовозобов’язаних осіб, які намагались уникнути мобілізації та виїхати за кордон. Про це пресслужба бюро у четвер, 3 квітня.

Зловмисники налагодили схему оформлення фіктивних діагнозів про психічні розлади для осіб, які намагались уникнути мобілізації та виїхати за кордон.

До складу злочинної групи входили: начальниця одного з відділів Берегівського районного ТЦК, посадовиця військово-лікарської комісії, двоє психіатрів з Хустської та Виноградівської районних лікарень, а також двоє цивільних осіб.

Починаючи з серпня 2024 року вони забезпечували “клієнтам” необхідні документи для виїзду за межі України. Людей направляли до лояльних медиків, які ставили вигадані діагнози. Для правдоподібності пацієнтів навіть деякий час утримували на стаціонарному лікуванні. Після цього їм видавали медичні довідки, що засвідчували психічні розлади та могли бути підставою для звільнення від військового обліку.

“Пакет” коштував до 14 тисяч доларів.

На підставі підроблених медичних документів посадовиця ТЦК виключала цих осіб із військового обліку.

Слідство задокументувало два випадки виготовлення фальшивих документів та передачі їх особам, які планували незаконно перетнути кордон. Зловмисники також надавали поради щодо способів безперешкодного виїзду до Європи.

Шістьох учасників групи обвинувачують у:незаконному переправленні осіб через державний кордон Українита одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішень службовими особами (ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Санкції інкримінованих статей передбачають до десяти років позбавлення волі.

Нагадаємо, правоохоронцю з Чернівецької області, який допомагав військовозобов’язаним чоловікам незаконно перетинати кордон з Молдовою, повідомили про підозру.

Також повідомлялося, що інспекторка Львівської митниці вивезла до Польщі чотирьох ухилянтів. Один з “пасажирів” заплатив за послугу 3000 доларів. Тепер жінці загрожує до 10 років ув’язнення.



Источник материала
loader
loader