/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F89c90e1cfdc61d1cd62842d79957277d.jpg)
Інтернет-аферисти ошукали чотирьох українок на 124 тисячі гривень
Пам’ятайте: співробітники фінансової установи ніколи не телефонують, щоб дізнатися вашу конфіденційну інформацію
Загальна сума збитків, завдана заявникам, становить понад 124 тисячі гривень. Наразі співробітники поліції проводять заходи, спрямовані на встановлення аферистів та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Вчора, 2 квітня, із заявою про шахрайство до Чернівецького райуправління поліції звернулась 43-річна чернівчанка. Жінка розповіла поліцейським, що в одному з додатків в інтернеті натрапила на оголошення про нібито продаж електросамоката. В якості передоплати жінка перерахувала майже 12 тисяч гривень зі свого рахунку на невідому банківську картку. Згодом виявила, що стала жертвою шахраїв.
Також до пастки аферистів потрапила і 23-річна мешканка села Корчівці. Жінка повідомила правоохоронцям, що мала намір придбати на сервісі оголошень в мережі свічки ручної роботи. Відтак, буковинка перейшла за фішинговим посиланням та ввела конфіденційну банківську інформацію. Після цього з її карткового рахунку було перераховано 20 тисяч гривень на невідомі реквізити.
Цього ж дня з повідомленням про шахрайські дії до поліції Буковини звернулась 71-річна буковинка. Пенсіонерка розповіла, що її зателефонував невідомий, який представився працівником банку. У подальшому співрозмовник дізнався у жінки таємну банківську інформацію та перерахував з її карткового рахунку майже 57 тисяч гривень.
Ще однією жертвою «працівника банку» стала 58-річна жителька села Михальча. Жінка повідомила правоохоронцям, що спілкуючись з нібито банківським працівником, під приводом захисту коштів, надала реквізити свого карткового рахунку. Після чого буковинка отримала сповіщення про перерахування 35 тисяч 500 гривень на невідомий рахунок.
За усіма фактами протиправних дій слідчі та дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поліцейські вкотре нагадують громадянам прості правила, які допоможуть вберегти свої заощадження:
- будьте обережними при здійсненні покупок через Інтернет-ресурси (магазини, аукціони, дошки оголошень, соціальні мережі тощо);
- використовуйте лише перевірені онлайн-додатки та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ в адресі сайту може означати, що він є фішинговим;
- обирайте післяплату як надійний спосіб гарантування отримання покупки через мережу;
- остерігайтесь онлайн-магазинів, які пропонують товари за цінами, значно нижчими, ніж у інших магазинах;
- не розголошуйте своїх персональних даних і конфіденційної інформації про банківські рахунки;
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- не вводьте конфіденційну інформацію чи реквізити карткових рахунків на підозрілих сайтах.
Пам’ятайте: співробітники фінансової установи ніколи не телефонують, щоб дізнатися вашу конфіденційну інформацію. Якщо ви зрозуміли, що надали персональні дані своєї картки аферистам або з вашим рахунком проводять підозрілі операції – негайно заблокуйте картку та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку.

