Чому телефон швидко розряджається: вісім причин і способи "порятунку"
Чому телефон швидко розряджається: вісім причин і способи "порятунку"

Чому телефон швидко розряджається: вісім причин і способи "порятунку"

На сьогоднішній день автономність смартфона є одним із головних показників, на який користувачі звертають увагу при виборі гаджета. Якщо на початку свого "життя" практично кожен телефон може похвалитися гарною автономністю, згодом заряд акумулятора тримає все менше і менше.

Проте існують лайфхаки, які допоможуть зберегти здоров'я акумулятора вашого телефону та продовжити його життєвий цикл. OBOZ.UA з'ясував, чому акумулятор може швидко розряджатися та як можна виправити цю проблему.

Більшість сучасних смартфонів оснащені літій-полімерним або літій-іонним акумулятором ємністю близько 5000 мАг. Для середнього користувача таких характеристик достатньо, щоб телефон протримав заряд з ранку до вечора і під кінець дня залишилося близько 20-30% заряду.

Але іноді виникають ситуації, коли акумулятор телефону розряджається дуже швидко, що призводить до повного вимкнення гаджета. Факторів, які найбільше "вбивають" АКБ у вашому телефоні декілька:

Рівень яскравості екрану

Постійна підтримка яскравості екрана на високому рівні швидко розряджає батарею смартфона. Однак найвища яскравість необхідна у виняткових випадках, наприклад, коли ви користуєтесь смартфоном під прямим сонячним промінням.

Рекомендується включати функцію автояскравості, яка регулюватиме яскравість екрана вашого телефону в залежності від рівня навколишнього освітлення. До того ж, ця функція допоможе вберегти очі від перенапруги, особливо якщо ви звикли користуватися смартфоном на максимальній яскравості в темряві.

Фонова робота програм

Стандартні і навіть встановлені програми можуть споживати багато ресурсів вашого смартфона, у тому числі електроенергії, навіть коли ви їх активно не використовуєте. Ці фонові програми часто є причиною розряджання батареї, яку ви навіть не помічаєте. Програми соціальних мереж, синхронізація пошти та деякі ігри є головними винуватцями. Далеко не все, але частину з них можна налаштувати, щоб фонова активність була мінімальною.

Визначення розташування

Служби позиціонування дозволяють пристрою визначати вашу локацію для різних функцій, таких як GPS, погодні програми, фітнес-трекери тощо. Але постійне використання цих служб може швидко розрядити акумулятор.

Push-сповіщення

Якщо телефон постійно перевіряє наявність нових повідомлень, це може вплинути на термін служби батареї. Зміна налаштувань оповіщення або відключення push-повідомлень може заощадити заряд батареї смартфона

Мережеві з'єднання смартфона

Постійна робота Wi-Fi, Bluetooth та мобільної мережі суттєво впливають на термін служби АКБ. У разі активації мережевих можливостей смартфон веде пошук підключень і може споживати значну кількість енергії. Таким чином, вимкнення цих служб, коли вони не потрібні, може продовжити термін служби батареї.

Застаріле програмне забезпечення

Розробники більшості смартфонів регулярно оновлюють програмне забезпечення смартфонів. Це допомагає усувати помилки в роботі гаджету, у тому числі оптимізувати роботу від батареї. Оновлення пристрою може призвести до покращення роботи батареї. Важливо пам'ятати, що на більшості пристроїв нові версії програмного забезпечення завантажуються і встановлюються автоматично. Але в деяких випадках користувач повинен самостійно перевіряти наявність оновлень та встановлювати їх.

Часта активація екрану

Очевидно, що з вимкненим екраном смартфон здебільшого марний. Але екран може активуватися, навіть якщо ви не користуєтеся своїм пристроєм. Це відбувається при надходженні push-повідомлень, про які ми згадували вище. Тому спробуйте обмежити повідомлення лише важливими програмами.

Крім того, у більшості сучасних гаджетів є можливість увімкнути режим "у кишені". При активації такого режиму екран телефону буде вмикатися лише тоді, коли він знаходиться у вас в руках. За це відповідає датчик наближення та акселерометр, який визначає, в якому положенні знаходиться пристрій.

Неправильний температурний режим

В інструкції часто вказано, за якого температурного діапазону можна використовувати телефон. Однак більшість користувачів ігнорує цей параметр, адже найчастіше в документації можна побачити екстремальні показники (наприклад, від -20 до +40 градусів). Але навіть менші перепади температури можуть негативно вплинути на продуктивність акумулятора вашого телефону.

Зокрема, якщо в зимовий період телефон тривалий час використовувався за мінусової температури, АБЮ чекає неминуча деградація. Те саме стосується високих температур.

Щоб уникнути перегріву смартфона і як наслідок виходу з ладу АКБ, потрібно дотримуватися елементарних правил: не користуватися активно гаджетом, коли він стоїть на зарядці і уникати потрапляння на телефон прямих сонячних променів. Якщо ви помітили, що ваш телефон завжди гарячий або якщо АКБ набрякла, необхідно терміново звернутися до сервісного центру, адже продовжувати використовувати смартфон з таким акумулятором небезпечно.

Источник материала
loader
loader