Як захистити рослини від квітневих заморозків: всім городникам варто знати
Як захистити рослини від квітневих заморозків: всім городникам варто знати

Як захистити рослини від квітневих заморозків: всім городникам варто знати

Квітневі приморозки та нічні похолодання – це зовсім не новина для досвідчених городників та садівників, повідомляє 24 Канал. Та потрібно чітко знати, що робити у таких випадках, аби не втратити весь свій урожай.

Як захистити рослини від морозу?

Весняні заморозки можуть становити цілком серйозну загрозу для вашої присадибної ділянки. Зважайте, що навіть нетривалий холод може завдати шкоди тендітним паросткам, квітам та плодовим деревам. І аби рослини залишалися здоровими, а врожай – не страждав, потрібно вміти вчасно реагувати на зміни у погоді.

Перший спосіб, до якого часто вдаються садівники та городники, коли мовиться про захист рослин від холоду – це мульчування. Шар мульчі, що складається з торфу, тирси, соломи та сухого листя, може вберегти корені від різких температурних коливань.

Приготування кави вдома – можливість зробити паузу в потоці буденних задач. Чи то навчання, чи то віддалена робота, чи просто хатні справи. З дріпами від Gemini це ще простіше. Декілька хвилин – і ти насолоджуєшся насиченим та збалансованим смаком 100% арабіки.

Особливо важливо це для зовсім молодих саджанців та багаторічних рослин. Перед настанням заморозків городники також радять дуже добре полити рослини – волога земля зберігає тепло набагато краще, ніж суха.


Рослини потрібно захистити від морозу / Фото Pexels

Тепло буде поступово віддаватися вночі, підтримуючи стабільну температуру ґрунту. А ось для додаткового захисту ваших рослин ви можете використати плівкові тунелі, агроволокно, мішковину, коробки, пластикові пляшки чи тканину – навіть старі простирадла.

Укриття потрібно знімати зранку, щойно температура стане вищою – так ви зможете уникнути перегріву рослин.

А ось для захисту саду та виноградників від морозу, навколо ділянки розкидають вологі гілки, тису та листя, а тоді підпалюють їх до тління. Так вивільняється дим, що утворює теплову оболонку – це дозволяє вберегти рослини від холоду.

До речі, навесні потрібно подбати про захист дерев не тільки від холоду, але й від лишайників. Раніше ми розповідали, як прибрати мохи та лишайники зі стовбурів плодових дерев без проблем.

Окрім того, для дерев та кущів використовують і інший спосіб – обприскування водою. Перед заморозками також не завадить добре зволожити землю та крону – це допоможе рослині вберегти тепло.

А молоді саджанці дерев та кущів потрібно обгорнути агроволокном, мішковиною чи газетами.

Источник материала
loader
loader