Декілька розробок: які перспективи виробництва української ППО
Декілька розробок: які перспективи виробництва української ППО

Декілька розробок: які перспективи виробництва української ППО

Про це 24 Каналу розповів головний редактор Defence Express Олег Катков. За його словами, можна говорити лише про ті проєкти, про які вже було публічно відомо.

Які проєкти вже використовують на полі бою

Як наголосив Катков, насамперед варто виділити ЗРК Gravehawk, який розробили коштом Великої Британії та Данії. Цей комплекс використовує ракету класу "повітря-повітря" малого радіуса дії Р-73.

Фактично беруть цю ракету і запускають із землі. Дальність менша, ніж якби запускали з літака. Але це той самий шлях, який використовують, до прикладу, у NASAMS. Станом на 2021 рік Україна могла виробляти та модернізувати ракету Р-73. Були проєкти, щоб зробити її кращою,
– сказав Катков.

Військові вже публікували фотографії, де на автомобіль "Хамві" була встановлена пускова з ракетами Р-73. Також вдалося інтегрувати цю ракету до ЗРК "Оса". І навіть на морському дроні "Магура" використовують Р-73.

Наразі невідомо, яка саме дальність ураження цієї ракети для систем ППО. Є припущення про периметр 10-12 кілометрів. Але дальність може бути й більшою.

У будь-якому випадку розробка нових власних ракет до ЗРК чи самих зенітних ракетних комплексів – це про перспективу у кілька років. Таке неможливо швидко організувати.

Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський наголосив, що Україна здатна забезпечити виробництво ППО на своїй території. Локалізація виробництв від міжнародних партнерів та надання ліцензій – те, що дуже потрібне нашій державі.

Теги по теме
Оружие
Источник материала
loader
loader