Гурт Dakh Daughters презентував пісню «Повернення» на вірш Вікторії Амеліної
Гурт Dakh Daughters презентував пісню «Повернення» на вірш Вікторії Амеліної

Гурт Dakh Daughters презентував пісню «Повернення» на вірш Вікторії Амеліної

Сингл ввійде до нового альбому Pandoraʼs Box, реліз якого запланований на 25 квітня.

Український жіночий гурт Dakh Daughters, що виступає в жанрі фрік-кабаре, випустив пісню під назвою «Повернення». За основу взяли вірш Вікторії Амеліної «Історія для повернення», написаний 8 травня 2022 року. Про це повідомили на сторінці гурту у фейсбуці.

«“Повернення” — це дуже важлива для нас композиція на поезію Вікторії Амеліної, поетки, громадської діячки, волонтерки, вбитої рашистською ракетою у 2023 році», — йдеться у дописі Dakh Daughters.

Композицію присвятили усім тимчасово переселеним українцям і молоді міста Нью-Йорк на Донеччині, де Вікторія Амеліна започаткувала літературний фестиваль і яке зараз перебуває в окупації. 

Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка родом зі Львова, членкиня Українського ПЕН. 27 червня 2023 року Вікторія Амеліна потрапила під обстріл у Краматорську, де перебувала разом з делегацією колумбійських журналістів та письменників. Коли вони вечеряли в ресторані в центрі міста, російські окупанти завдали ракетного удару по цій будівлі, внаслідок чого Вікторія отримала тяжкі поранення. 1 липня в лікарні імені Мечникова у Дніпрі її серце перестало битися. Репортаж з прощання з письменницею в Києві читайте тут.

Амеліна — авторка роману «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» (2014), роману «Дім для Дома» (2017), дитячих книжок «Хтось, або Водяне Серце» (2016) та «Е-е-есторії екскаватора Еки» (2021).

У 2021 році вона стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

З літа 2022 року Вікторія Амеліна долучилася до правозахисної організації Truth Hounds, з якою працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України, зокрема в Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.

Вже після смерті Вікторія Амеліна стала однією з номінанток премії «Читомо», а також отримала Премію за свободу слова від Норвезької спілки письменників.  У січні 2024 року президент Володимир Зеленський нагородив Амеліну посмертно орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

У лютому британське видавництво Jetstone випустило збірку «Writing Under Fire: Poetry and Prose from Ukraine and the Black Country» («Писати під вогнем: Поезія і проза з України та Black Country»), присвячену пам’яті загиблої української письменниці.

У червні стало відомо, що одне з найстаріших світових видавництв Macmillan Publishers St. Martin’s Press у США також опублікує книгу Вікторії Амеліної «War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War»(«Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»).

Фото: Вікторія Амеліна / фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Нью-Йорк
Источник материала
loader
loader