Україна – це Ізраїль чи Газа?
Україна – це Ізраїль чи Газа?

Україна – це Ізраїль чи Газа?

Це фото заледве передає довжину черги, яку я відстояла, щоб потрапити на дискусію про журналістські розслідування ізраїльських звірств у Газі під час цьогорічного журналістського фестивалю в Перуджі. І це мене наштовхнуло ось на яку згадку. Нещодавно колега-журналіст з однієї з країн Африки довго й емоційно розказував мені про страждання цивільних у Газі. І поки я мовчала у відповідь – Господь подарував мені безцінне вміння слухати, перш ніж говорити, – я зрозуміла, що для нього Україна – це якраз європейський аналог Гази. Добре, що він не знає, скільки людей в Україні насправді асоціюють нас із Ізраїлем. Он навіть Павло Паліса сказав, що наші жінки й чоловіки повинні проходити обов’язкову військову службу протягом року, «як в Ізраїлі».

«Це все тому, що наша країна завжди підтримує андердогів», – з гордістю завершив свій спіч африканський колега.

«Це все тому, що мій дідусь боровся за звільнення Африки від білих капіталістичних колонізаторів», – подумала у відповідь я.

Україна – це Ізраїль чи Газа? - Фото 1

Колеги з України зробили чудову панель про Вікторію Рощину. Ідеальний вибір теми для аудиторії фестивалю, яка готова співчувати стражданням. Моя сусідка в залі неприховано плакала, слухаючи, як Вікторія під російськими тортурами схудла до 30 кг.

А от з панелі одного зі старих міжнародних брендів у сфері захисту прав журналістів журналісти майже всім залом встали й пішли. Не як протест. Просто нецікаво, що скаже старий міжнародний бренд. Це майже як ООН, тільки в нашій професійній сфері: чи реально він когось захищає – невідомо. Відомо, що зло залишається безкарним.

Україна – це Ізраїль чи Газа? - Фото 2

«Новий чорний» у професії – це поїхати по репортаж у Дамаск, адже Сирія нарешті відкрилася для іноземних журналістів. Я вдивляюся в ці репортажі, я слухаю враження їхніх авторів у надії, що побачу там ознаки стійкого повернення до мирного життя. Я мимоволі проєктую сирійський досвід на Україну. Тепер уже я думаю, що повномасштабна війна Росії проти України може тривати до 10 років.

Зустріла в Перуджі українського журналіста-чоловіка. Він часто буває за кордоном і його матеріали звідти мені подобаються. Вкотре подумала, яким привілеєм стали іноземні відрядження для колег-чоловіків. Це не має бути привілеєм. Це просто має бути.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader