Найбільш популярні американські праві блогери транслюють антиукраїнські наративи. Чому?
Найбільш популярні американські праві блогери транслюють антиукраїнські наративи. Чому?

Найбільш популярні американські праві блогери транслюють антиукраїнські наративи. Чому?

На NV вийшов свіжий матеріал про найпопулярніших подкастерів в Сполучених Штатах. Фактично сьогодні вони є політичним феноменом, який має відчутний вплив на виборчі симпатії. Станом на зараз новини від інфлюенсерів в соцмережах регулярно отримують 37% дорослих 18-29 років, 26% дорослих 30-49 років, 15% дорослих 50-64 років.

52% американських новинних інфлюенсерів транслюють політичну позицію, 27% - з правим ухилом, 21% - з лівим. Цікаво, що правоорієнтовані інфлюєнсери мають відчутну перевагу і в кількості підписників загалом - 403,3 млн проти 79 млн, і в рейтингах популярності.

Ведучі 9 із 10 найпопулярніших онлайн-шоу в США мають праву ідеологічну позицію, яку транслюють у своїх подкастах.

Важливо, що якщо подивитися на контент цієї 'золотої десятки', то там періодично теорії змов, антивакцинаторські настрої і антиукраїнські наративи.

Кілька речей, які викликають в мене питання. Перше - чому ця 'золота десятка' має настільки відчутні антиукраїнські настрої? Це якісна робота російської пропаганди і наша відсутність в інформаційному полі? Чи це позиція, яка природно йде в комплекті з антиксом, теоріями змов і магічним мисленням? Враховуючи, що сьогоднішня адміністрація дуже чутлива до миттєвих настроїв виборців і реагує на короткі хвилі, не зле зрозуміти, чому на 100+ млн виборців регулярно транслюють якесь лайно про Україну.

Найбільш популярні американські праві блогери транслюють антиукраїнські наративи. Чому? - Фото 1

Найбільш популярні американські праві блогери транслюють антиукраїнські наративи. Чому? - Фото 2

Інший блок питань, релевантний для нас - як давати раду цьому новому політичному феномену, де інфлюенсери мають все більший вплив на порядок денний і при цьому вони не обмежені жодними етичними питаннями, стандартами та реакційною політикою, на відміну від традиційних ЗМІ. Результат цього феномену ми бачили і в Україні, і в країнах ЄС, він не просто не тимчасовим, а лише набирає оберти. Звісно, можна спробувати його ігнорувати, але це безглузда стратегія. Враховуючи, що рано чи пізно вибори в Україні таки мають відбутися, а в нашого ворога є значний досвід в інформаційній війні, це питання національної безпеки.

Цікавий феномен, який точно вартий детальнішого аналізу.

Джерело: фейсбук-сторінка Вікторії Козаченко; на фото - Джо Роган

Іллюстрації: NV

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader