Школярі влітку відпочиватимуть лише два місяці? Міносвіти відповіло на чутки
Школярі влітку відпочиватимуть лише два місяці? Міносвіти відповіло на чутки

Школярі влітку відпочиватимуть лише два місяці? Міносвіти відповіло на чутки

Уряд не ухвалював жодних рішень про скорочення канікул – це питання належить до компетенції шкіл. Як передає «Главком», про це повідомляє Міністерство освіти і науки України (МОН).

Так, останні дні у соціальних мережах ширилася інформація про нібито скорочення літніх канікул у 2025 році. 

Як відомо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2024 року, 2024/2025 навчальний рік справді триває з 2 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року.

Та в МОН наголошують, що ця дата – гранична, а не обов’язкова для завершення занять. «Цю дату, як і структуру навчального року, дати канікул тощо, визначають не в уряді, а в самих школах. Це не новація: таку гнучкість передбачено чинним законодавством уже багато років поспіль, ще до повномасштабної війни», – пояснило Міносвіти.

Там додали, що школи мають автономію, тож рішення про дату завершення навчання, проведення останнього дзвоника, канікули та можливі освітні активності в червні ухвалює педагогічна рада кожного закладу освіти.

«Уряд не зобов’язує проводити заняття до 30 червня – це лише крайній термін, до якого школи можуть завершити освітній процес. Червень – це не обов’язковий навчальний місяць, а можливість для шкіл організовувати освітній процес у гнучкому форматі», - зауважили у міністерстві.

Також Міносвіти підкреслило, що:

  • немає нормативних документів, які б скорочували літні канікули;
  • педагогічні ради ухвалюють рішення з урахуванням безпекової ситуації, навантаження та потреб учнів і учениць;
  • використання червня для освітніх активностей є можливістю, а не обов'язком для закладів освіти.

Раніше Міністерство освіти та науки скасувало Положення про золоту та срібну медалі, і з нинішнього року їх не будуть виготовляти коштом держбюджету. Натомість випускники шкіл, які мають успіхи у навчанні, отримуватимуть свідоцтво про освіту з відзнакою. Також, згідно зі статтею 16 Закону України «Про повну загальну середню освіту», за особливі успіхи в навчанні, дослідницькій̆, пошуковій̆, науковій̆ діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо учні можуть отримувати різні види морального та/або матеріального заохочення і відзначення. До такого заохочення відноситься нагородження похвальним листом, грамотою.

До слова, минулоріч уряд затвердив розподіл освітньої субвенції на 2025 рік. Як наслідок, з 1 вересня невеликі заклади освіти, у яких навчається менш ніж 45 дітей, отримувати державне фінансування більше не будуть. Насамперед рішення торкнеться сільських громад. 

Источник материала
loader
loader