На день у Дрогобич: куди піти, щоб відчути атмосферу міста
На день у Дрогобич: куди піти, щоб відчути атмосферу міста

На день у Дрогобич: куди піти, щоб відчути атмосферу міста

Зі Львова до Дрогобича можна заїхати автомобілем за 90 хвилин. Найкраще їхати зранку, коли усі визначні місця у місті ще відкриті для відвідувачів. Про те, на що варто подивитися у Дрогобичі і де смачно поїсти – розповідає 24 Канал.

Спершу – подивитися на місто з висоти

На центральній площі Дрогобича розташована ратуша з 40-метровою вежею. Саме сюди варто відправитися, як тільки приїдете у місто. Вхідний квиток на вежу коштує 40 гривень з дорослого і 20 гривень з дитини. Працівники ратуші дадуть вам карту, на якій позначені усі визначні місця міста. Це дуже зручно і цікаво. На оглядовому майданчику вежі можна уявити себе справжнім дослідником, вишукуючи поглядом локації, позначені на карті.

Підіймаючись сходами на вежу, можна побачити унікальний годинник з циферблатом на 4 сторони. Йому вже понад 90 років.


Дрогобич з висоти пташиного польоту / Фото Дрогобицької міської ради

Важливо! Оглядовий майданчик ратуші працює до 17:00. Не баріться, якщо хочете сюди потрапити.

У підземеллі ратуші розташований музей ваг, колекція якого налічує близько 500 експонатів. Серед них є і ваги, за допомогою яких у середньовіччі визначали, чи є жінка "відьмою". Тоді люди вірили, що відьма має важити не більше як 48 кілограмів, щоб могти літати.

Прогулянка центром міста

Далі пропонуємо взяти смачної кави у мафі на площі Ринок і прогулятися вуличками Дрогобича. Найкрасивішою з них є вулиця Тараса Шевченка, де розташовані розкішні вілли дрогобицьких магнатів минулого століття. Тут є палац останнього бургомістра Раймунда Яроша, Вілла Б'янка та інші архітектурні будівлі. Саме на цій вулиці колись жили найбагатші люди міста, то ж тут відчувається особлива атмосфера.


Костел святого Варфоломія / Фото Софії Мінджоси для 24 Каналу

Стародавня Церква святого Юра

Дерев'яна церква святого Юра – душа Дрогобича. Вона була збудована без жодного цвяха ще у 15 столітті, а зараз належить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Церква функціонує як музей, то ж за вхід потрібно заплатити 50 гривень, а бонусом можна послухати цікавинки від привітної працівниці музею.

Всередині дерев'яні стіни храму повністю вкриті розписами, які наносили ще у 17 столітті. Увесь іконостас 4 роки перебував на реставрації у Києві, та цієї весни нарешті повернувся у рідний храм. Зараз у церкві тривають монтажні роботи, щоб встигнути до Великодня. До речі, служба у храмі правиться лише тричі на рік і триває близько 3-х годин.


Розпис церкви Юри в Дрогобичі / Фото Софії Мінджоса для 24 Каналу

У тій же будівлі, але на другому поверсі розташована ще одна маленька церква – Введення Марії в храм. Раніше в один день забороняли правити дві служби в церкві, то ж дрогобиччани облаштували на другому поверсі окремий храм. Щоб потрапити в нього, потрібно також заплатити 50 гривень, але це точно того вартує. Тут можна переглянути розписи, від яких стає моторошно – сцена апокаліпсиса, пекло, смертні гріхи тощо.

Візитівка міста – Дрогобицька солеварня

Неподалік від церкви розташована візитівка Дрогобича – солеварня, яка є однією з найстаріших у Європі. Щоб потрапити на екскурсію, радимо заздалегідь телефонувати за номером +380670107008. Краще зробити це навіть за кілька днів до мандрівки, щоб точно потрапити. Оскільки екскурсії проводять лише за попереднім записом.

На екскурсії можна подивитися на найстарішу соляну шахту, дізнатися, як варять сіль та багато іншого. У крамниці біля солеварні радимо скуштувати каву з сіллю і купити сувеніри додому.

Хоральна синагога

Синагога у Дрогобичі стоїть ще з 19 століття. У часи Другої світової війни її використовували як конюшню, а згодом – як склад. Лише на початку 1990-х років її у зруйнованому стані повернули місцевій єврейській спільноті. На щастя, громада відшукала меценатів, які відбудували пам'ятку.

Зараз у синагозі відбуваються мистецькі виставки та інші культурні події. Однак на вихідних вона працює лише до 13:00, то ж варто поспішити, щоб подивитися на синагогу зсередини.

Де смачно поїсти у Дрогобичі

На кінець мандрівки радимо завітати у ресторан з історією – "Рафінерію", що на вулиці Шолом-Алейхема, 8. Це місце просякнуте історіями про дрогобицьких нафтових магнатів, а красивий інтер'єр дозволяє подумки відправитися у мандрівку минулим.


Інтер'єр нафтової ресторації у Дрогобичі / Фото Софії Мінджоси для 24 Каналу

Кухня тут дуже смачна, а ціни – надзвичайно приємні. Дві основні страви і салат обійдуться у близько 500 гривень. Радимо скуштували оригінальний салат з карамелізованої печінки птиці, соковитий річковий пструг та панську індичку, яка подається з ніжним пюре з сочевиці.


Смачнезний обід у Рафінерії / Фото Софії Мінджоси для 24 Каналу

Де ще можна смачно поїсти у Дрогобичі

  • Your Burger, що на вулиці Війтівська Гора, 64а. Тут готують особливий місцевий бургер – Бургер Дро.
  • "Кавун" на вулиці Жупна, 2. У цей заклад варто завітати на авторську каву з дрогобицькою сіллю та солений торт з карамеллю.
  • "Локаль на Панській", що на вулиці Шевченка, 15. Тут можна посмакувати крафтовими наливками.

Дрогобич – місто з історією. Сюди точно варто поїхати на день, щоб дізнатися щось нове про нашу історію та гарно провести час.

До речі, раніше ми розповідали, куди можна поїхати у мінівідпустку в Україні і при цьому не витратити багато грошей

Теги по теме
Львовская область
Источник материала
loader
loader