/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5bd425da0f5a482c7c1df4bb8786b6c9.jpg)
Опалювальний сезон в Україні – чи будуть вимикати газ взимку
Як Україна проходитиме наступний опалювальний сезон
Однак компанія робить усе, аби не допустити саме такого розвитку подій, пише 24 Канал з посиланням на Інтерфакс.
Голова наглядової ради НАК Наталія Бойко заявила, що є вже дуже багато сценаріїв, і деякі з них прагматично будуть передбачати жорсткі міри, серед яких й обмеження споживання
Хоча, у моєму розумінні, ми цього не допустимо, оскільки поновлювати споживання газу значно складніше, ніж в електриці, й зовсім інші технічні особливості. Тому, все-таки, я думаю, що ми справимося у міксі закачка плюс імпорт,
– сказала Бойко під час дискусії в ZOOM "Чи вистачить газу Україні: де взяти кошти на новий опалювальний сезон?"
Вона пояснила, що багато чого залежатиме від наслідків атак російських атак. Однак газовий сектор після останніх ударів Росії вже продемонстрував здатність ефективно відновлюватись.
З того, що ми побачили зараз, як ми відновлюємося, можливо, це не найвища якість газу, яка подається у систему, але швидкість повернення потоку у трубу, плюс можливість працювати безкомпресорно у достатньо адаптивному режимі, теж показують певну живучість газового сектору,
– зазначила Наталія Бойко.
Вона також додала, що обговорювала з Міністерством енергетики й питання введення додаткових стимулів для споживачів купувати імпортний газ.
Мені здається, що тут можна говорити про якийсь баланс, можливо, певний комплексний підхід з точки зору Міністерства фінансів. В принципі, ця ідея дозовано сподобалася, тому обіцяли її обговорити,
– сказала заступниця голови НР "Нафтогазу".
Згідно з її слів, "Оператору ГТС" логічніше не забирати газ для виробничо-технічних втрат зі сховищ, а імпортувати за умов дефіциту.
Ба більше, Наталія Бойко зазначила, що зараз ведеться робота з європейськими та українськими банками для залучення фінансування на закупівлю газу. Однак слід розв'язати питання додаткових гарантій з боку Євросоюзу.
Крім того, необхідно компенсувати з бюджету різницю у тарифах, аби вивільнити для НАК ресурс.
Водночас обсяг аварійного резерву обладнання важко було оцінити, оскільки не було досвіду уражень об'єктів, але зараз "аварійний резерв створюється постійно, поновлюється і розширюється".
Важливо! "Нафтогаз" використовуватиме всі можливості для того, щоб закачати та прийти у сезон у максимальному комфортному форматі по заповнених сховищах.

