Правоохоронці ліквідували три нові схеми для ухилянтів на Одещині
Правоохоронці ліквідували три нові схеми для ухилянтів на Одещині

Правоохоронці ліквідували три нові схеми для ухилянтів на Одещині

Служба безпеки України та Національна поліція ліквідували три нові схеми ухилення від мобілізації в Одеській області, серед затриманих - очільники обласного медцентру психічного здоров’я.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.

"За результатами комплексних заходів правоохоронці затримали організаторів оборудок, зокрема трьох керівників обласного медичного центру психічного здоров’я", - ідеться у повідомленні.

Йдеться про генерального директора медустанови та двох його заступників, які продавали ухилянтам фіктивні медичні висновки про наявність тяжких розладів психіки.

Як встановило розслідування, вартість підробки становила 20 тис. доларів з клієнта. У разі придбання таких документів військовозобов’язані використовували їх для оформлення інвалідності з подальшим виїздом за кордон.

Правоохоронці ліквідували три нові схеми для ухилянтів на Одещині - Фото 1

Правоохоронці задокументували понад 20 епізодів вчинення злочину посадовцями.

Також в одному з райцентрів області затримали бухгалтерку міської лікарні, яка торгувала фіктивними довідками про наявність 2 групи інвалідності у дружин потенційних призовників.

Такий документ дозволяв чоловікам знятися з військового обліку нібито для догляду за дружиною та виїхати за межі України.

Правоохоронці ліквідували три нові схеми для ухилянтів на Одещині - Фото 2

Ще одним фігурантом виявився 23-річний одесит, який за гроші пропонував військовозобов’язаним оформити фіктивну інвалідність для їхніх батьків.

У такий спосіб призовники сподівались втекти за кордон в якості супроводжуючих осіб тяжкохворих родичів.

Правоохоронці ліквідували три нові схеми для ухилянтів на Одещині - Фото 3

За викритими фактами затриманим повідомили про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене організованою групою); ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період); ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом); ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомляв Укрінформ, поліція Києва і СБУ повідомили про підозру заступнику голови Київської міської державної адміністраціїв організації схеми переправлення призовників через держкордон України.

Источник материала
loader
loader