Нізащо не підживлюйте ці рослини попелом: шкоди більше, ніж користі
Нізащо не підживлюйте ці рослини попелом: шкоди більше, ніж користі

Нізащо не підживлюйте ці рослини попелом: шкоди більше, ніж користі

Попіл – це підживлення, що багате на калій та фосфор, а це два основні елементи, які зазвичай потрібні рослинам для росту та розвитку, повідомляє 24 Канал. Ось тільки для деяких рослин він не буде корисним, тож застосовувати його варто обережно.

Які рослини не можна підживлювати попелом?

Попіл – це добриво, що розкислює ґрунт. І, звісно, більшість рослин на городі надають перевагу слабокислим, нейтральним чи слаболужним ґрунтам. Втім, є невелика група рослин, яку називають ацидофілами – і краще вони ростуть у кислій землі.

Тому попелом підживлювати їх зовсім не радять.

  • Городні культури. Деревним попелом не можна підживлювати редис, щавель, кавуни – для них кислий ґрунт працює найкраще.
  • Квіти. З квітучих рослин є навіть більше таких, що не люблять підживлення ґрунту. Зокрема, уникати його потрібно під час удобрення вересу, папороті, конвалій, садової азалії, гортензії та рододендронів.


Не всі рослини можна підживлювати попелом / Фото Pexels

Як не можна підживлювати попелом?

Для того, аби підживлювання попелом принесло користь – навіть для тих рослин, на яких можна його використовувати – потрібно знати кілька правил використання попелу як добрива.

Перш за все, зберігати його потрібно у сухому місці. Зважайте, що якщо він намокне, почне втрачати всі свої поживні властивості, і з нього вийде калій, який є одним з найцінніших елементів у складі добрива. Окрім того, попіл не можна змішувати з пташиним послідом та гноєм, адже попіл тільки зробить попередні підживлення марними, знижуючи вміст азоту у них.

До речі, навесні потрібно замислитися не тільки про підживлення городу попелом, але й про посадку картоплі. Які бульби краще обрати для цього – великі чи малі, ми вже розповідали раніше.

Попіл, будучи лужним, сприяє випаровуванню азоту з органічних добрив. Азот тоді перетворюється на газоподібний аміак та випаровується в атмосферу, знижуючи ефективність органіки. Тому попіл та органічні добрива потрібно вносити у різний час.

Окрім того, не радять також поєднувати й підживлення попелом та суперфосфатом – у такому випадку фосфор буде погано засвоюватися. Не вносять попіл і разом з доломітовим борошном – усі ці препарати знижують кислотність ґрунту. І якщо внести їх разом, отримаєте подвійний ефект, який може стати згубним для рослин.

Источник материала
loader
loader