/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F449%2F9a3498c85d25710e5e83b1f730a68df5.jpg)
У Харкові пройде фестиваль KharkivMusicFest-2025
У Харкові 2 травня відбудеться фестиваль KharkivMusicFest-2025.
KharkivMusicFest 2025 розпочнеться концертом легендарного Національного ансамблю солістів «Київська Камерата» з Богданою Півненко — всесвітньовідомою скрипалькою, яка першою привезла музику до воєнного Харкова у 2023 році.
Тема цьогорічного KharkivMusicFest «Коди відродження» утверджує силу культури як джерела стійкості та відновлення. Впродовж травня-червня 2025 року Харків наповниться музикою, яка допоможе відчути, зрозуміти й переосмислити власні внутрішні та суспільні переживання. Організатором фестивалю є фонд громади Харкова «Толока».
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F449%2F072cdf8e66674fc2fe7d3d6bafdce3ba.jpg)
KharkivMusicFest
Фестиваль відкриється 2 травня концертом ансамблю солістів «Київська Камерата» за участі зіркових солістів:
Богдана Півненко — народна артистка України, лауреатка Шевченківської премії, одна з провідних українських скрипальок, амбасадорка та справжній друг KharkivMusicFest. Богдана народилася в Харкові, і її участь у фестивалі сповнена особистого змісту та глибокої підтримки для рідного міста. Саме вона першою після повномасштабного вторгнення зголосилася приїхати у 2023 році до воєнного Харкова і виступити з Фестивальним оркестром на концерті-відкритті, а потім прикрасила своєю творчістю відкриття KharkivMusicFest-2024. Її повернення у 2025 році — це потужний жест підтримки, вірності місту та культурі.
Юліан Мілкіс — всесвітньо відомий канадський кларнетист, виконавець класики та джазу; учень легендарного Бенні Гудмана, володар неповторного стилю, що поєднує віртуозність, глибину й експресію. Грав сольні концерти з Торонтським симфонічним оркестром, Камерним оркестром Вівальді, Едмонтонським симфонічним оркестром, Симфонічним оркестром Ліону, Сеульським симфонічним оркестром тощо.
Катерина Супрун — заслужена артистка України, альтистка, активна промоутерка української музики в Україні та за її межами.
Програма концерту об’єднує три масштабні твори видатних композиторів сучасності. Представлені твори двох українських авторів: Валентина Бібіка — класика української музики, одного з лідерів харківської композиторської школи, гордості Харкова та Олександра Родіна – популярного, досвідченого автора.
Ексклюзивною «родзинкою» концерту стане прем’єрне виконання в Україні «Листів до друзів» — глибоко особистого циклу Гії Канчелі, геніального сучасного композитора, чия музика звучить на всіх континентах у виконанні найкращих оркестрів і солістів світу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F449%2Ffc082c1ecf44754658018376706a349d.jpg)
KharkivMusicFest
Гія Канчелі «Листи до друзів» — зворушливий твір для кларнета з оркестром, який сам композитор назвав «музичними листами до втраченого світу». Цей унікальний музичний цикл складається з 25 мініатюр — кожна з них є своєрідним музичним посланням композитора до близьких друзів-співвітчизників: художнику Тенгізу Мірзашвілі, режисеру Георгію Данелію, драматургу Резо Габріадзе (йому присвячено «лист» на основі мелодії з фільму Кін-дза-дза, до якого він написав сценарій), а також Вахтангу Кікабідзе, Нані Брегвадзе та багатьом іншим.
Версія для кларнета з оркестром — присвята Юліану Мілкісу, який буде солістом концерту. Валентин Бібік, Симфонія-концерт для скрипки й альта — один із найзначніших творів харківського композитора світового рівня, що поєднує модернізм і глибоку емоційність. Даний твір не виконувався у Харкові з моменту його написання у 1986 році.
Олександр Родін «Після прочитання Лавкрафта» — містичний, атмосферний твір для струнних, натхненний творчістю класика жахів, який переносить слухача у світ тривожних видінь і філософських роздумів. «Після прочитання Лавкрафта» взагалі ніколи не звучав у Харкові, тож на слухачів чекає прем’єра!
Президент KharkivMusicFest Сергій Політучий:
«Якщо дивитись масштабно, то відродження – це загальнонаціональна метафора, бо раз по разу сама Україна, попри усі загрози, відроджується як фенікс, і наші коди – символи ідентичності, що маркують шлях до незалежності та свободи. Процес відродження української культури, нації триває просто зараз, і фестиваль є одним з його інструментів, який допомагає репрезентувати унікальність та багатство нашої культури, популяризувати її та розширювати горизонти, зрештою, формувати культурну екосистему, яка взаємодіє з аудиторією і впливає на майбутнє».
Програмна директорка KharkivMusicFest Юлія Ніколаєвська:
«Від початку повномасштабного вторгнення команда фестивалю постійно шукала нові формати. Так у 2022 році був «Концерт поміж вибухами» – як виклик війні та презентація нашої стійкості, у 2023 на фестивалі «Харків – місто нових сенсів», ми разом дивились у майбутнє рідного міста, у 2024 – тема «Слухати. Чути. Відчувати» про важливість спільномови почуттів та відчуттів. Тема цьогорічного фестивалю «Коди відродження» традиційно осмислена поліжанрово – через музику, візуал, театр, перформанс, медіа – та через «коди» – емоційний, інтелектуальний, соціальний, духовний тощо. Для фестивалю перший з таких кодів – відродження культурне, своєрідна «перепрошивка» національного коду, що спонукає до знання власних коренів і традицій».
Виконавча директорка KharkivMusicFest Марія Горбонос:
«Саме зараз важливо говорити про відродження, бо культура — це те, що не дає зламати націю, що гуртує людей, допомагає формувати нові сенси. Саме зараз час перевідкривати для себе наше багате культурне надбання, яке має світовий рівень, і впливати на те, щоб воно набуло ще й світового значення. Відродження культури — це не розкіш, яку ми зможемо собі дозволити після перемоги, а один із факторів, що наближає нашу перемогу».
Як зазначають організатори, протягом фестивалю на гостей чекатимуть численні події, серед яких оркестрові та камерні концерти, інтерактиви, театральні вистави, покази фільмів і зустрічі з відомими митцями. Закриття фестивалю відбудеться 10 червня виступом Президентського симфонічного оркестру.
Детально ознайомитись з програмою фестивалю можна на сайті KharkivMusicFest.

