/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4095afa098118734f1b1fd8d51e155ba.jpg)
Долина нарцисів у Хусті та каштани у Києві: топ-5 місць в Україні, куди треба поїхати у травні
В Україні є чимало мальовничих місць, де можна гарно провести час. Куди ж варто поїхати у травні – розповідає 24 Канал.
Парк "Софіївка"
Якщо ви пропустили період цвітіння крокусів у Карпатах та не встигли поїхати на сакури до Ужгорода, то для вас не все ще втрачено. Насолодитися весняним цвітінням рослин можна в парку "Софіївка", що в Умані Черкаської області.
Цей мальовничий дендрологічний парк часто називають дивом та перлиною України. Ви можете прогулятися Англійським парком та перейти річку Кам'янку по Венеціанському містку.
Парк "Софіївка" / Фото парку
Пройтися вздовж Єлисейських полів і зазирнути у грот "Дзеркало Діани" та здійснити незабутню подорож човном по підземному царству Аїда. Довжина підземного каналу складає понад 211 метрів, а ширина 3 метри.
У "Софіївці" також є острів, який присвячений коханню. У парку доступний активний відпочинок: покататися на катамаранах чи гондолах.
Аккерманська фортеця
Травень – це чудовий місяць, щоб дослідити узбережжя Чорного моря, поки натовп туристів ще не зайняв усі пляжі, а сонце ще лагідне, а не пекуче.
Якщо ви вже бували в Одесі, то для вас є ще одна гарна локація, яку слід побачити, – це Аккерманська фортеця у Білгород-Дністровську.
Фортеця, яка стоїть на скелястому березі Дністровського лиману, одна з найбільш збережених на території України, а за своїми розмірами – найбільша в Східній Європі. Своїми розмірами вона перевершує всі подібні фортифікаційні споруди країни.
Аккерманська фортеця / Фото Білгород-Дністровська РДА
Аккерманська фортеця складається з чотирьох частин: цитаделі або генуезького замку північного (гарнізонного), південного і портового дворів.
На території фортеці функціонує музей-заповідник, а мальовнича природа навколо додає їй шарму. Якщо піднятися на найвищу точку споруди, можна насолодитися приголомшливими пейзажами.
Замки Західної України
Якщо ви плануєте довготривалу відпустку, то в травні варто розглянути ідею, щоб побачити замки Західної України. На території Волинської, Львівської, Закарпатської та Хмельницької областей ви знайдете чудові історичні пам'ятки.
Наприклад, у Луцьку варто відвідати Замок Любарта, а на Закарпатті побачити неймовірний схід або захід сонця у замку "Паланок". Також у горах Закарпаття ховається маловідомий середньовічний Невицький замок.
Замок "Паланок" / Фото vidviday.ua
У Львівській області слід бодай раз побувати у Підгорецькому замку, який оповитий містичними історіями. На галявині позаду історичної пам'ятки можна на власному тілі містичність цього місця.
Зрештою, чудовою ідеєю буде відвідати Кам'янець-Подільську фортецю. На території Старої фортеці ви зможете оглянути експозиції, що відтворюють сторінки історії замку та краю.
На каштани у Київ
Каштани – один із найвпізнаваніших символів Києва. Щовесни місто перетворюється на справжній квітучий сад, коли ці дерева розпускають свої білі та рожеві свічки.
Зазвичай період цвітіння каштанів у Києві припадає на кінець квітня та початок травня.
Каштани в Києві / Фото КМДА
Каштани можна побачити майже в кожному районі столиці, але є кілька особливо мальовничих місць:
- Хрещатик – центральна вулиця міста, обсаджена каштанами, що створюють неповторну атмосферу.
- Володимирська гірка – парк із панорамним видом на Дніпро, де ростуть каштани, ясени та акації.
- Ботанічний сад імені Фоміна – одне з найстаріших місць у Києві, де можна побачити різні види каштанів.
- Бульвар Павла Вірського (Нивки) – алея довжиною понад кілометр, засаджена виключно каштанами.
Долина нарцисів у Хусті
Мало хто знає, що нарциси полюбляють рости на рівнинах високогірних земель у румунських Карпатах, Альпах та на Балканах. В Україні можна побачити справжні поля нарцисів на висоті 200 метрів над рівнем моря.
Щоб побачити це весняне диво слід відправитися у село Кіреші, що біля Хуста в Закарпатській області.
Долина нарцисів / Фото karpatium.com.ua
Сезон цвітіння в Долині нарцисів починається з кінця квітня та триває до середини травня. Піком цвітіння нарцисів є 10 – 15 числа травня, адже в цей час долина осипається білим цвітом чарівних дзвіночків.
Долина може похвалитись близько 500-ма видами різних рослин, серед яких є рідкісні екземпляри, які занесені до Червоної книги України.

