/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6bc9138f8aad562d344add6e5b741ebb.jpg)
Зеленська відвідала Центр вивчення стійкості Університету Преторії
Як передає Укрінформ, про це перша леді повідомила у Фейсбуці.
«Стійкість. Те, чого ми в останні роки так часто бажаємо собі та іншим, те, на чому справді тримаємося і ми самі, і вся оборона країни. Як і будь-який ресурс, її треба підтримувати й берегти, грамотно використовувати. Саме з цієї причини виникла ще на початку повномасштабного російського вторгнення Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», - зазначила Зеленська.
За її словами, щоб психологічна підтримка була якнайближче, наразі навчили її основ понад 100 терапевтів і сімейних лікарів, також розвивають її у школах, колективах, а у 2025 році в Україні буде вже 200 центрів ментального здоров’я. «Але завжди є що перейняти – особливо в тих, хто сам мав тяжкий досвід і навчився з ним жити та розвиватися», - додала вона.
«Сьогодні, під час візиту до ПАР, знайомлюся з колективом Центру вивчення стійкості Університету Преторії. Тут вивчають, зокрема, резильєнтність – здатність долати стреси та важкі періоди конструктивним шляхом», - поінформувала перша леді.
Як саме долати стреси та важкі періоди, за її словами, дає відповідь, серед іншого, цьогорічне дослідження, проведене в південноафриканському місті Тшване. Зокрема, робота виявила, що ключовими чинниками стійкості є самоусвідомлення, почуття мети та соціальна підтримка.
«Думаю, перші дві складові давно вже має більшість українців. Підтримку ж будуємо саме зараз із програмою ментального здоров’я», - акцентувала Зеленська.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська перебувають з робочим візитому Південно-Африканській Республіці.

