Георгій Тихий: Росія не може привласнювати минуле боротьби з апартеїдом, бо роль України в цьому колосальна
Росія не може привласнювати минуле боротьби з апартеїдом, з огляду на роль України в цьому процесі. Про це сказав речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий під час брифінгу для медіа, повідомив журналіст, який перебував там. Це була відповідь на запитання «Детектора медіа» про значення візиту Володимира Зеленського до Південно-Африканської Республіки для розвитку стратегічних комунікацій та протидії російській пропаганді в Африці.
Президент України Володимир Зеленський здійснив візит до ПАР 24 квітня. Однак через масований обстріл російськими окупантами українських міст, президент повернувся до Києва.
«Ми були в Південній Африці з візитом ще минулої осені з міністром (Сибігою - «ДМ»), як ви пам'ятаєте, і готували, власне, цей візит Президента. Ми дуже раді, що він відбувся, навіть попри те, що він був скорочений через російський обстріл, але контакт на найвищому рівні завжди дає потужний поштовх і імпульс двостороннім відносинам. І далі починають набагато жвавіше розвиватися всі проєкти економічні, гуманітарні і решта», - розповів Георгій Тихий.
Як повідомило МЗС України, міністр закордонних справ Сибіга 24 квітня зустрівся з студентами та викладачами у Преторії.
За словами Георгія Тихого, посилена співпраця України з ПАР у сфері стратегічних комунікацій, публічної дипломатії, культурної дипломатії дасть змогу краще пояснити реалії російсько-української війни та позицію України.
«Українські громадські активісти, до речі, Український інститут при Міністерстві закордонних справ, інші наукові експертні інституції і організації давно активно працюють в Південній Африці, роблять заходи, роблять виставки. Це країна, якій Україна приділяє пріоритетну увагу в Африці загалом і на півдні Африки саме собою.
На позицію Південної Африки орієнтується не лише країни півдня, під сахарської Африки, а загалом країни континенту і глобально теж ця країна має великий вплив. Тому пояснення правдивих фактів про російську агресію проти України, про зв'язки України і ПАР, воно входить до наших пріоритетів. Ми обов'язково цю роботу будемо продовжувати», - прокоментував Тихий.
24 квітня Перша Леді України Олена Зеленська було підписано меморандум про створення першого осередку Глобальних українських студій в Африці на базі Університету Преторії. Переосмислення зв’язків України з Південно-Африканського Республікою, особливо українська роль в завершенні режиму апартеїду на початку 1990-х років є важливою складовою деколонізації знання про Україну та українську історію.
«Я думаю, що коаліція українських студій буде дуже сприяти довгостроковому розумінню кращому між нашими народами, розумінню нашої історії і розуміння в нас, у нас у суспільстві, історії ПАР, постаті Мандели, боротьби за апартеїдом і інших речей. Я в цьому контексті ще нагадаю ще одну таку визначну подію, яка, може, не привернула увагу широкої громадськості, але минулої осені міністр Сибіга відкрив в Преторії у Фрідом Парку першу табличку українця. Тобто Україна отримала своє визнання в одному з ключових меморіалів Південної Африки, присвяченому борцям за незалежність і в тому числі борцям проти режиму апартеїду.
На українській землі тренувалися бійці визвольних рухів ФРЕЛІМО, інших, в Севастополі, в Одесі. Не може Росія привласнювати це минуле, бо роль країни в цьому колосальна. Українські інженери будували лікарні, садки, інфраструктуру в Африці, допомагали боротися з колоніалізмом. Не можна віддавати Росії можливість монополізувати це минуле» - резюмував Георгій Тихий.
Фото МЗС України
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

