Китай встановив прапор на спірному острові неподалік військової бази Філіппін - FT
Китай встановив прапор на спірному острові неподалік військової бази Філіппін - FT

Китай встановив прапор на спірному острові неподалік військової бази Філіппін - FT

Військові КНР зафіксували свою присутність на спірному рифовому острові за декілька кілометрів від найважливішого форпосту Філіппін у Південнокитайському морі.

Як передає Укрінформ з посиланням на Financial Times, такі дії підвищують ризик протистояння між двома країнами.

Китайська берегова охорона «встановила юрисдикцію» над островом Сенді-Кей, повідомили в суботу державні медіа КНР. Уточнюється, що військові підняли тут китайський прапор, щоб заявити про суверенітет над рифом на островах Спратлі.

Таким чином, указує видання, вперше за багато років Пекін, який претендує на майже всю акваторію Південнокитайського моря, офіційно встановив свій прапор на раніше не окупованій території. Це відбувається в той час, коли Філіппіни разом зі своїм союзником США проводять найбільші щорічні військові навчання.

Сенді-Кей являє собою лише піщану обмілину площею трохи більш як 200 квадратних метрів, але має стратегічне значення для Китаю, оскільки дає контроль над морем в радіусі 12 миль. Ця територія дотична до острова Тіту у Південнокитайському морі, який Філіппінивикористовують для відстеження пересувань китайських сил у регіоні.

Білий дім заявив, що повідомлення про захоплення Китаєм острова Сенді-Кей «викликає глибоке занепокоєння, якщо воно правдиве».

«Такі дії загрожують регіональній стабільності й порушують міжнародне право, - заявив речник Ради національної безпеки США Джеймс Гʼюїтт,. - Ми тісно консультуємося з нашими партнерами й залишаємося відданими ідеї вільного й відкритого Індо-Тихоокеанського регіону».

Утім, поки що немає жодних ознак постійної присутності Китаю на Сенді-Кей. Представник морської безпеки Філіппін заявив у суботу, що берегова охорона КНР залишила острів після розгортання прапора.

Як повідомляв Укрінформ, збройні сили США і Філіппін на навчаннях Balikatan, які розпочалися 21 квітня, вперше тренуватимуться вести повноцінні бойові дії на випадок виникнення збройного конфлікту в «гарячих точках», таких, як Тайвань або Південнокитайське море.

Фото ілюстративне

Теги по теме
Китай
Источник материала
loader
loader