/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Ff54871d41df49be9836d25c992ccc637.jpg)
Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської катастрофи
Червонокнижний лось європейський, який зображений на реверсі монети, уособлює силу природи, яка здатна відроджуватися навіть після найтяжчих випробувань.
Національний банк України напередодні 39-тої річниці Чорнобильської катастрофи ввів у обіг пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лось європейський”. Це п’ята монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника, пресслужба НБУ.
Лось європейський (Alces alces) – найбільший представник родини оленевих в Україні. Цей звір із 2017 року занесений до Червоної книги України.
Як зазначили у Нацбанку, фактично він став символом відновлення природних екосистем Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та уособлює силу природи, яка здатна відроджуватися навіть після найтяжчих випробувань.
Присутність лося у заповіднику підкреслює важливість збереження біорізноманіття та відповідального ставлення до навколишнього середовища.
На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лося європейського (елемент оздоблення – тамподрук), над яким угорі – лосиця з малям.
На аверсі – в центрі розміщене символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого зображення тварин, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося та бурого ведмедя.
Авторка ескізів монети – художниця Наталія Фандікова.
Номінал пам’ятної монети – 5 грн. Вона виготовлена з нейзильберу.
Тираж – 40 тис. шт. (у тому числі 20 тис. шт. у сувенірному пакованні).
Придбати монету можна буде з 29 квітня 2025 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.
Нагадаємо, у жовтні в Україні випустили монету, присвячену Силам логістики ЗСУ.
Шаг замість копійки: НБУ назвав ймовірний тираж

