/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2Ff0f14d8b4ebd457cfb4cecdb0c95f099.jpg)
США скасували контракти з кібербезпеки для України
Сполучені Штати Америки припинили ключову допомогу Україні в сфері кібербезпеки, що може значно послабити оборону країни перед російськими хакерськими атаками. Про це повідомило агентство Bloomberg 25 квітня, посилаючись на обізнані джерела.
За останні п’ять років лише Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надало понад 200 мільйонів доларів на програми з кіберзахисту для України. Також активно залучалися Агентство національної безпеки США та Кіберкомандування.
Допомога охоплювала сотні об’єктів по всій Україні — від урядових відомств до електростанцій, банків, постачальників газу та навіть ядерних об’єктів. Українські установи отримували не лише технічну підтримку, а й обладнання, програмне забезпечення та навчання.
Однак, як повідомляє Bloomberg, низка контрактів була скасована або призупинена. Заплановані поставки комп’ютерної техніки та софту для зміцнення кіберзахисту так і не відбулися.
Найбільший проєкт, фінансований USAID — ініціатива на $128 млн із захисту критичної інфраструктури, — було укладено у 2020 році з консалтинговою компанією DAI Global LLC. Вона працювала з десятками субпідрядників над впровадженням рішень з кібербезпеки по всій країні. Тепер реалізація цього проєкту перебуває під питанням.
Американська допомога була ключовою у забезпеченні кібербезпеки України, особливо на тлі постійних атак з боку Росії. Усі основні системи державного управління та критична інфраструктура країни регулярно піддаються спробам злому, саботажу або кібершпигунства.
Аналітики попереджають: припинення підтримки зробить Україну більш вразливою. Один із співрозмовників Bloomberg зазначив, що цифрова оборона є такою ж критичною, як і військова — особливо під час війни.
