Франція масово відмовляє росіянам у візах через загрозу проникнення шпигунів - Le Monde
Франція масово відмовляє росіянам у візах через загрозу проникнення шпигунів - Le Monde

Франція масово відмовляє росіянам у візах через загрозу проникнення шпигунів - Le Monde

Париж відмовив у видачі 1200 віз та акредитацій «дипломатам та учасникам конференцій», щоб Москва не змогла відновити розвідувальну мережу, знищену висилкою агентів, які діяли під дипломатичним прикриттям, до початку повномасштабної війни в Україні. Про це пише газета Le Monde з посиланням на джерело у французькому МЗС.

З квітня 2022 року по квітень 2025-го французькі консульства в росії відхилили 1200 заяв на отримання шенгенських та національних віз, а також різноманітних акредитацій. Це «консульська пильність», – цитує Le Monde слова свого джерела у зовнішньополітичному відомстві, а також – «розширена процедура консультацій» усередині розвідок країн-членів Шенгенської зони.

Як пише Le Monde, цим французька контррозвідка намагається перешкодити Москві відновити розвідувальну мережу, знищену висилкою російських агентів, які діяли під дипломатичним прикриттям, у першій половині 2022 року. За даними видання, після новин про різанину в Бучі Париж вислав 55 російських посадових осіб.

Тепер будь-який запит на отримання шенгенської візи, яка дозволяє поїздки в межах 25 країн-членів цієї зони, підлягає розгляду компетентних служб усіх цих держав. За словами джерела видання у французькому МЗС, із 1200 відхилених запитів 350 було подано спеціально для Франції, серед них — дипломати, журналісти, делегати різних конференцій.

Фільтруванням підозрілих профілів серед кандидатів на отримання «шенгену» тепер займаються не лише консульства, а й Головне управління внутрішньої безпеки (DGSI) — французька контррозвідка, яка у свою чергу співпрацює зі своїми європейськими колегами. Російські розвідувальні відомства, СЗР та ГРУ, у свою чергу, знають про посилення заходів з боку Парижа, і намагаються їх «обійти», пише Le Monde.

Зокрема, Москва намагалася надіслати до Франції шпигунів під прикриттям дипломатів та членів їхніх сімей, а також журналістів, наприклад, «Комсомольської правди», співробітників ЮНЕСКО. Серед поширених прикриттів також — учасники конференцій, керівники компаній, які подорожують у справах, або відвідувачі фестивалів, а також звані розвідники без «офіційного прикриття».

Новий метод Москви - це молоді випускники розвідувальних шкіл у віці до 30 років, які приїжджають до Франції у своє перше закордонне відрядження і, відповідно, раніше не потрапляли в поле зору французької контррозвідки. Французькі служби також підозрюють, що сьогодні рф, зважаючи на брак кадрів, може використати своїх «нелегалів», які раніше залучалися лише до вкрай важливих операцій.

Раніше, 24 квітня, російські ЗМІ повідомили, що московський візовий центр при подачі на французьку візу перестав приймати п'ятирічні закордонні паспорти старого зразка. Як підтвердили у самому генконсульстві Франції у Москві, тепер для подорожей потрібен біометричний десятирічний паспорт. Також в останні місяці почастішали повідомлення росіян про відмови у французьких візах і суворіші перевірки на кордоні.

Тим часом, за підсумками 2023 року, Франція була на другому місці серед країн Євросоюзу за кількістю виданих росіянам шенгенських віз. За даними Єврокомісії, французькі консульства схвалили 99,6 тисячі заявок від громадян рф, а частка відмов склала лише 8,5%. Більш «лояльною» до росіян у Євросоюзі була лише Італія. 

Источник материала
loader
loader