Улюбленець трампістів тихо готує нову армію біля кордонів НАТО
Улюбленець трампістів тихо готує нову армію біля кордонів НАТО

Улюбленець трампістів тихо готує нову армію біля кордонів НАТО

Улюбленець трампістів тихо готує нову армію біля кордонів НАТО - Фото 1

Президент США Дональд Трамп і світові лідери стурбовані війною Росії проти України. Водночас Володимир Путін розширює військові бази і готується перекинути додаткові війська до європейських кордонів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal.

За даними видання, Росія розширює військові бази в Петрозаводську і в інших районах недалеко від кордону з Фінляндією. Військові експерти оцінюють активність уздовж фінського кордону як частину підготовки Москви до потенційного конфлікту з НАТО.

Як зазначає видання, саме до Ленінградського військового округу, що межує з Естонією, Латвією та Фінляндією, буде перекинуто більшу частину нових військових у рамках збільшення чисельності військ до 1,5 млн осіб. Невеликі бригади зростуть утричі і стануть дивізіями чисельністю 10 тисяч осіб.

Росія вже будує нові склади і житло для військових, прокладає нову залізницю вздовж кордону з Естонією, Фінляндією і Норвегією, а також розширює наявні в цьому регіоні залізничні колії, розповів газеті Еміль Кастехельмі з фінської компанії з OSINT-аналітики Black Bird Group.

“Коли війська повернуться [з України], вони дивитимуться через кордон [з Фінляндією] на країну, яку вважають противником. Логіка останнього десятиліття показує, що ми очікуємо конфлікту з НАТО”, – сказав газеті російський військовий аналітик, директор Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов.

Військові приготування

Про те, що Росія, можливо, через якийсь час буде готова до війни, свідчать темпи виробництва військової техніки. “Російська армія відновлюється і зростає швидшими темпами, ніж припускала більшість аналітиків”, – сказав командувач американськими військами в Європі Крістофер Каволі сенатському комітету у квітні. “Російська армія… сьогодні більша, ніж була на початку війни”, – додав генерал.

Зрослі військові витрати РФ призвели до повного завантаження підприємств ВПК, розширення наявних виробничих ліній і відкриття нових виробництв, пише газета.

За оцінками західних розвідок, якщо 2021 року Росія виробила близько 40 танків Т-90М, то тепер щороку випускають близько 300 таких танків. Майже всі ці танки залишаються в Росії, а не відправляються на фронт, сказав WSJ високопоставлений військовий чиновник із Фінляндії. Зросло також виробництво безпілотників. Крім того, очікується, що приблизно на 20% зросте виробництво артилерійських знарядь і боєприпасів, зазначає WSJ.

Потенційний конфлікт

Розвідка Данії в лютому попереджала, що Росія може почати великомасштабну війну в Європі протягом п’яти років, якщо вважатиме, що Північноатлантичний альянс слабкий. Співрозмовник WSJ в одній з європейських розвідок припустив, що Росія може спробувати перевірити згуртованість НАТО, вторгнувшись у невелику країну альянсу, наприклад, в Естонію, де живе певна кількість етнічних росіян.

“Якщо ви запитаєте, як скоро російські військові зможуть провести обмежену операцію проти країн Балтії, відповідь може бути – доволі скоро”, – сказав WSJ старший науковий співробітник програми Росії та Євразії у Фонді Карнегі Майкл Кофман.

За його словами, у країнах Балтії припускають, що це може статися через два-три роки після завершення війни в Україні. Якщо йдеться про великомасштабну війну з НАТО, то термін може від семи до 10 років залежно від сценарію, вважає експерт.

Нагадаємо, військові витрати Росії у 2024 році становили 149 млрд доларів, що вдвічі більше, ніж у 2015 році. Цей показник становить 7,1% ВВП Росії і 19% від усіх державних витрат.

Tweet
Источник материала
loader
loader