Підвищення зарплат педагогам потребує значних видатків і наразі є проблематичним - уряд відповів на петицію
Підвищення зарплат педагогам потребує значних видатків і наразі є проблематичним - уряд відповів на петицію

Підвищення зарплат педагогам потребує значних видатків і наразі є проблематичним - уряд відповів на петицію

Кабінет Міністрів у відповідь на петицію про підвищення зарплат педагогічним працівникам заявляє, що це потребуватиме значних видатків, що під час воєнного стану є проблематичним.

Як передає Укрінформ, така відповідь розміщена у розділі петицій на Урядовому порталі.

Як зазначають в уряді, підвищення зарплат потребуватиме значних додаткових видатків із бюджетів усіх рівнів, що під час воєнного стану проблематично, оскільки всі власні надходження бюджету спрямовуються на потреби Сил безпеки та оборони.

Електронна петиція № 41/007692-25еп “Підвищення заробітної плати педагогічним працівникам” була розміщена на офіційному сайті Кабміну 15 січня 2025 року. Вона набрала 25 тисяч 65 голосів.

Як ідеться у відповіді, розміри оплати праці працівників окремих галузей бюджетної сфери, зокрема закладів та установ освіти, визначені постановою Кабміну від 30 серпня 2002 р. № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” та виданим на виконання цієї постанови наказом Міністерства освіти і науки від 26 вересня 2005 р. № 557 “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ”.

"Розміри посадових окладів за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери визначаються на основі єдиних підходів до віднесення (диференціації) тарифних розрядів залежно від освітньо- кваліфікаційного рівня певної посади, складності, відповідальності та умов виконуваної роботи і розраховуються виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, визначеного на рівні не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року", - зазначається у відповіді.

У Кабміні зауважили, що зазначений механізм формування схеми посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери відповідає нормам ст. 96 Кодексу законів про працю та ст. 6 і 8 Закону “Про оплату праці”.

У відповіді наголошується, що на сьогодні для педагогічних працівників закладів освіти передбачені додаткові види виплат.

Зокрема постановою Кабміну “Про підвищення оплати праці педагогічних працівників” установлене підвищення на 10% посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників закладів та установ освіти.

Постановою Кабміну “Деякі питання реалізації окремих положень частини першої статті 57 та частини четвертої статті 61 Закону “Про освіту” передбачена надбавка за вислугу років.

Постановою “Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування” установлена надбавка з метою підвищення престижності праці педагогічних працівників.

Постановою Кабміну “Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти” затверджені розміри підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності.

Частиною першою ст. 57 Закону “Про освіту” встановлена обов’язкова виплата педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків та виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

Крім того, відповідно до ст. 24 Закону “Про повну загальну середню освіту” засновник закладу освіти та/або заклад освіти має право встановлювати додаткові види та розміри доплат, підвищення окладів за рахунок власних надходжень.

Як ідеться у відповіді, на даний час одним із шляхів підвищення зарплати працівників окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі педагогічних працівників, є підвищення розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, що сприятиме на єдиних засадах збільшенню питомої ваги посадового окладу у структурі зарплати й підвищенню рівня оплати праці працівників окремих галузей бюджетної сфери.

У відповіді наголошується, що уряд здійснює кроки для поступового підвищення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форми власності.

Зокрема, постановою Кабміну “Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти” з 1 січня 2025 року педагогічним працівникам встановлена щомісячна доплата у розмірі ₴1 300, а з 1 вересня 2025 року і до кінця календарного року, в якому припинений або скасований воєнний стан, - у розмірі ₴2 600.

Як повідомляв Укрінформ, Кабмін затвердив схему посадових окладівдля державних службовців з урахуванням сімей і рівнів посад в апараті органу законодавчої влади.

Теги по теме
Бюджет Зарплата
Источник материала
loader
loader