Розкриті технічні характеристики американської антидронової системи MADIS Mk1
Розкриті технічні характеристики американської антидронової системи MADIS Mk1

Розкриті технічні характеристики американської антидронової системи MADIS Mk1

Корпус морської піхоти США продемонстрував нову систему протидії безпілотникам MADIS під час навчань Balikatan 25 на Філіппінах. Як повідомляє Army Recognition, ці мобільні комплекси стали ключовими елементами сучасної тактичної оборони, з огляду на поширення малих і дешевих дронів у сучасних конфліктах.

Система Marine Air Defense Integrated System (MADIS) складається з двох спеціалізованих машин на базі броньованого автомобіля JLTV. Варіант MADIS Mk1 є основною ударною платформою, озброєною 30-мм автоматичною гарматою M230LF і ракетами FIM-92 Stinger. Комплекс оснащено електрооптичною та інфрачервоною системами наведення, що дозволяє ефективно виявляти й знищувати дрони та інші цілі за будь-яких погодних умов.

MADIS Mk2 виконує роль центру виявлення та радіоелектронної боротьби. Він обладнаний сучасним наземним радаром для відстеження безпілотників, гелікоптерів та літаків, а також системами радіоелектронного придушення та обману. Mk2 передає дані цілевказання іншим елементам системи, забезпечуючи побудову повноцінної повітряної картини.

Сумісна робота обох машин дозволяє знищувати ворожі цілі як за допомогою кінетичних засобів, так і шляхом радіоелектронного придушення. Завдяки модульній конструкції та мережевій інтеграції MADIS швидко адаптується до змінних умов мобільних експедиційних операцій.

Системи MADIS відіграють важливу роль у реалізації нової доктрини розподілених морських операцій (DMO) та експедиційних передових базових операцій (EABO) Корпусу морської піхоти США. Вони забезпечують автономну протиповітряну оборону для невеликих мобільних підрозділів навіть у сильно оспорюваних регіонах.

Поява MADIS на Філіппінах посилює обороноздатність у регіоні та демонструє готовність США захищати свої сили від зростаючих загроз з повітря, зокрема від дронів і барражуючих боєприпасів, що стали звичною зброєю сучасних конфліктів.

Источник материала
loader
loader