Вікіпедія використовуватиме штучний інтелект, але не замінятиме ним людей
Вікіпедія представила свою нову стратегію розвитку штучного інтелекту на наступні три роки, яка не передбачає заміни редакторів і волонтерів ШІ-технологіями. Про це пише Tech Crunch.
Водночас фонд Вікімедіа заявляє, що використовуватиме штучний інтелект для створення нових функцій, які «усуватимуть технічні бар’єри» у роботі редакторів і модераторів.
На тлі занепокоєння, що ШІ зрештою може вплинути на робочі місця, зокрема у сфері створення контенту, організація зазначає, що прагне використовувати штучний інтелект як інструмент, який полегшує роботу людей, а не заміняє їх.
Так, за допомогою ШІ Вікіпедія хоче автоматизувати рутинні завдання. Крім цього, штучний інтелект використовуватимуть для пришвидшення перекладу і покращення доступності інформації на Вікіпедії. Це дасть редакторам більше часу для створення, обговорення або оновлення статей.
«У нашій роботі ми керуватимемося давніми цінностями, принципами та політиками, як-от конфіденційність і права людини. Ми зосередимося на людиноцентричному підході і надаватимемо перевагу використанню відкритого коду ШІ. Ставитимемо у пріоритет прозорість, а також прагматично підходитимемо до багатомовності, яка є фундаментальною частиною Вікіпедії», — зазначають директор з машинного навчання у фонді Вікімедіа Кріс Албон та директорка і керівниця відділу досліджень фонду Лейла Зія.
В організації також додали, що підтримка бази знань Вікіпедії — це місія, значення якої зросло з появою генеративного ШІ, який може помилятися та вигадувати відповіді.
Нагадаємо, з січня 2024 року запити на контент онлайн-енциклопедії Вікіпедія різко зросли через автоматизованих ботів, які збирають інформацію для великих мовних моделей (LMM). Це спричинило навантаження на інфраструктуру, яка робить сайти Вікіпедії загальнодоступними.
Фото ілюстративне: Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

