/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F62d6e0e23b7d005cf2722141673bc3d8.jpg)
Тут формули стають реальністю: в Україні відкрили перший Музей математики
У музеї можна не лише побачити, а й відчути, як формули перетворюються на реальність. Про це інформує 24 Канал з посиланням на Міністерство освіти і науки України.
В Україні запрацював перший Музей математики
Музей "Кубоїд" – четвертий у Європі й перший в Україні. Його створили, щоб допомогти школярам подолати освітні втрати, популяризувати STEM і зробити математику доступною для кожного.
Паралельно з оновленням змісту освіти МОН працює над створенням сучасних освітніх просторів. Музей математики має стати одним із важливих осередків STEM-освіти. Для вчителів природничих дисциплін – це простір, де можна обмінюватися досвідом і вдосконалювати свої навички. Для учнів – місце, де через інтерактивні експонати можна розвивати логічне мислення, долати освітні втрати та вивчати математику для життя,
– зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Що пропонує музей
У музеї представили вісім захопливих зон, кожна з яких дає змогу зануритися у світ математики через інтерактивні експонати:
- "Математика і повсякдення" – дізнайтеся, як математика застосовується у спорті, інженерії та технологіях. Наприклад, ви зможете покататися на сноуборді, одночасно вивчити або повторити тему кутів і зрозуміти, як вони впливають на ваші рухи.
- "Тесеракт" – потрапте в центр діаграми Вороного й досліджуйте незвичайні геометричні фігури, що оточують нас у житті.
- "Маятники та вимірювання" – експериментуйте з часом, простором і рухом. Досліджуйте математичні закономірності у будові та русі людського тіла, розглядайте математичні основи мистецтва та спостерігайте магію маятників у дії.
- "Геометрія та механізми" – взаємодійте з різними механізмами, шестернями та лінзами, експериментуйте з комбінаціями цифр для відкриття "сейфів" і досліджуйте наукові перетворення функцій.
- "Форми і формули" – простір, де математичні рівняння оживають і стають формами реального світу.
- "Простір креативності" – лабораторія для створення моделей літаків, ракет та складних конструкцій, де ваша фантазія буде єдиною межею.
- "Простір кмітливості" – понад 30 логічних головоломок для тренування критичного мислення.
- "Зали для занять" – спеціально облаштовані простори для уроків, майстер-класів та воркшопів.
Розвиток STEM-освіти – наш пріоритет. Саме цей напрям формує майбутніх інженерів, науковців та інноваторів, які розвиватимуть економіку України. Музей математики має стати одним з інструментів підтримки цього процесу: зацікавлювати учнів точними науками та допомагати їм здобувати потрібні навички,
– зазначив перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець.
У МОН наголошують, що у цьому інтерактивному просторі кожен знайде щось для себе.

