/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F2937bed93d3b038a5ba54dfc78f81e11.jpg)
Чому не можна брати на цвинтар штучні квіти: це величезна шкода
За упокій померлих заведено класти свічку та квіти, пише 24 Канал. Деякі віряни все ще продовжують нести штучні квіти, щоб вони довше стояли, однак далі розповімо, чому цього робити не варто.
Чому не можна брати на цвинтар штучні квіти
Частиною православної традиції є вшановування пам’яті померлих молитвою й квітами, які є символом нашої любові та поваги. Священники проти штучних квітів, оскільки вони не мають ніякого символізму життя. Вони не в’януть, але на сонці вицвітають, а з дощами забруднюються.
До речі, раніше ми вже розповідали, які рослини можна посадити на кладовищі у травні. Під час вибору варто враховувати, аби вони були невибагливі та добре росли без поливу навіть тривалий час.
У християнстві квіти символізують тлінність земного життя. Живі квіти мають здатність розквітати, а тоді в’янути. Це й свідчить про короткочасність людського буття й про надію на воскресіння й життя вічне. А от штучні квіти не передають ніякого тепла людської душі.
Останнім часом все більше людей проти таких квітів, оскільки вони з пластику, який не розкладається в природі й несе шкоду Божому творінню.
На цвинтар варто нести живі квіти / Фото Pexels
Спалювати пластик заборонено, оскільки канцерогени є дуже високими. Це шкодить не лише людям, але й негативно впливає на довкілля. Спалення квітів призводить до викидів токсичних речовин у повітрі, які викликають захворювання, серед яких рак. Закопувати квіти з цвинтаря теж не можна, бо час розкладу паперу й пластику, що просочений парафіном – дуже тривалий.
Священники кажуть, що коли ми несемо на кладовище штучні квіти, то зневажаємо символіку життя і смерті та шкодимо землі. З християнської точки зору, жива молитва, запалена свічка й живі квіти – це є прояв любові та пам’яті. На цвинтар варто приносити від 2 до 8 квіток.

