/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F0dc29b72ebf856439ed4f0cdd495679e.jpg)
Нова ера ІТ: замість кодування потрібні нові навики, чому відбуваються масові скорочення
Як штучний інтелект вплинув на ситуацію
Про це повідомляє портал Layoffs.fyi, який фіксує масові скорочення в технологічній галузі, передає 24 Канал.
Системи ШІ сьогодні здатні самостійно писати код, тестувати його та виконувати інші рутинні завдання, які раніше вимагали участі людини. Це дозволяє компаніям зменшувати витрати і пришвидшувати розробку продуктів, поступово знижуючи потребу в численних командах розробників.
Яких спеціалістів найчастіше скорочують
Під скорочення потрапляють не тільки джуніори, а й досвідчені інженери, які працювали в провідних гігантах індустрії – таких як Google, Microsoft, Amazon. В самій Microsoft заявляють, що вже зараз близько 30% коду пише штучний інтелект, а до 2030 року ця цифра зросте до 95%. Подібні процеси відбуваються і в інших великих компаніях.
Аналітики вважають, що ринок праці в ІТ-сфері змінюється фундаментально. Збільшення конкуренції між спеціалістами, зменшення кількості вакансій і стрімкий розвиток технологій вимагають нових навичок.
Тенденції на ринку
Замість класичного програмування на перший план виходить здатність ефективно взаємодіяти з нейромережами – так званий промпт-інжиніринг.
Провідні гравці галузі вже давно говорили про можливі ризики. Зокрема, засновник Nvidia ще минулого року говорив, що програмування у звичному вигляді відходить у минуле. А розробник ChatGPT Сем Альтман відзначав: раніше логічним кроком було вивчення коду, тепер – опанування інструментів на базі ШІ.
Схоже, світ ІТ входить у нову фазу, де вміння працювати з технологіями важливіше за традиційні технічні навички.

